Актуально
- Деталі
- Перегляди: 498
1. Чи потрібно у травні повторно звертатися з документами?
Усім діючим субсидіантам, які не мають заборгованості за «комуналку», у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Її з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через «Укрпошту», всім, хто ще не на пенсії – через «Ощадбанк».
Тим, у кого є борги за ЖКП, запропонують перейти на безготівкову монетизацію субсидій.
2. Кому потрібно повторно звернутися з документами?
Повторно із заявою та декларацією про доходи потрібно звернутися лише тим, чиї справи розглядала комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам, а також тим домогосподарствам, у яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї.
- Деталі
- Перегляди: 1140
Насильство у сім’ї - це не тільки, якщо коли б’ють, а й коли принижують і знущаються, зневажають, позбавляють можливості користуватися одягом, коштами, документами, забороняють працювати або навчатися. Домашнє насильство буває різне - фізичне, сексуальне, психологічне, економічне. Як діяти і куди звертатися людям, котрі страждають від насильства в сім’ї, як його зупинити - з цих питань консультує в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО.
Якщо Ви стали жертвою
чи свідком домашнього насильства, на Здолбунівщині по допомогу
можна звернутись:1. У Здолбунівське відділення Острозького відділу Головного управління Національної поліції в Рівненській області: м. Здолбунів, вул. Пушкіна, 41. Тел. 102.
2. В управління соціального захисту населення Здолбунівської РДА: м. Здолбунів, вул. Василя Жука, 1, каб. № 8. Тел. 2-23-67.
3. У районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: м. Здолбунів, вул. Грушевського, 14, 1-й поверх. Тел. 2-51-02.
4. У разі, якщо жертвою чи свідком домашнього насильства є дитина - в службу у справах дітей Здолбунівської райдержадміністрації: м. Здолбунів, вул. Грушевського, 14, каб. № 418. Тел. 2-50-11.
1. Яким може бути насильство в сім’ї?
Різним. Фізичне насильство - це ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.
Сексуальне насильство - будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди, або стосовно дитини, незалежно від її згоди, або в присутності дитини, змушування до акту сексуального характеру з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі й вчинені стосовно дитини або в її присутності.
- Деталі
- Перегляди: 1162
Уже понад тиждень у Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ст.
№ 6 тривають протистояння, які не лише суттєво порушили навчальний процес, а й призвели до конфлікту у батьківському та педагогічному колективах.
Протистояння розпочалися після того, як батько п’ятикласника в ефірі одного з центральних телеканалів розповів, що його син зазнає утисків від однокласників, потерпає від побоїв та знущань. Таке «всеукраїнське» зізнання збурило і середовище батьків, і педколектив, оскільки у більшості тих, хто спілкувався з хлопчиком та його батьками, бачення поданих на широкий загал подій було кардинально іншим.
Свідомо утримаємося від детальної подачі позицій різних сторін конфлікту, коментарів та аналізу ситуації. Адже протягом цього тижня у школі встигли побувати знімальні групи кількох телеканалів, батьківські колективи писали заяви, вчителі пили заспокійливе… У соцмережах же ситуацію, що склалася, невтомно коментували не лише люди, котрі до неї причетні безпосередньо, або мають що сказати з позиції свого педагогічного чи іншого професійного досвіду, а й ті, хто просто прагнув встромити й своїх «п’ять копійок». Чимало з таких коментарів, вочевидь, завдавали болю різним сторонам конфлікту. І все б нічого, але найбільша проблема у тому, що усі «дорослі» конфлікти незмінно позначаються на дітях. Які, на жаль, поки що надто малі, щоб усвідомлено критично ставитися до чиїхось думок і вражень...