Уже давно канули у небуття “червоні суботи”, тобто комуністичні суботники, присвячені дню народження В. І. Леніна. В ці дні усі масово виходили на ударну працю, а зароблені кошти переказували у фонд п’ятирічки. Помпезно проводилися трудові десанти колишньої системи, під марші духового оркестру розходились по робочих місцях, а по закінченні цієї акції знову ж таки під музику вручали почесні нагороди передовикам суботника (вимпели, грамоти, подяки).
Сьогодні на зміну комуністичним суботникам прийшли громадські толоки, під час яких наші краяни без примусу і закликів “вождів” впорядковують парки і сквери, облаштовують населені пункти і робочі місця, приводять в належний стан масові захоронення громадян, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни і політичних репресій.
Не винятком став і нинішній рік. 24 квітня відбувся Всеукраїнський суботник, який передував 65-ій річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941- 1945 років. Відгукнулися на цей захід і жителі нашого району та міста.
Установами, підприємствами, організаціями впорядковано прилеглі та закріплені території, проведено обрізання кущів та дерев, пофарбовано огорожі та побілено бордюри, організовано прибирання скверів, міського парку, обелісків, пам‘ятників, могил загиблих воїнів Великої Вітчизняної війни, ОУН-УПА, ліквідовано у місті 4 стихійні сміттєзвалища по вул. Гончара, 2 Лютого, Драгоманова, Мазепи.
Активну участь у Всеукраїнському суботнику взяли і ліцеїсти Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту. Учні групи 20 і 24 упорядковували прилеглу територію, вирубували кущі, які псували естетичний вигляд на будівельній базі ліцею. Гуртом прибирали несанкціонований смітник по вул. Старомильській.
Усім складом в минулу суботу вийшли на суботник працівники Здолбунівського РВ ГУ МНС України в Рівненській області. Вони впорядковували територію, білили бордюри.
- Значний обсяг робіт з благоустрою міста і прилеглих територій було зроблено напередодні Всеукраїнського суботника, - розповідає секретар міської ради Валентина Капітула. - Особливо в цьому відзначились громадські організації, політичні партії. Ними було відремонтовано та пофарбовано обладнання в скверах міста, організовано прибирання берегів водойм у міському гідропарку та по вул. Заводській.
Всеукраїнський суботник, оголошений новою владою, не залишив байдужими і сільських жителів. Сільські голови підняли люд на ліквідацію смітників, впорядкування пам’ятників і обелісків.
Євген Шилан.
На фото: на суботнику ліцеїсти Здолбунівського ПЛЗТ.

Comments are now closed for this entry