На виконання Указу Президента України "Про всебічне вивчення та об’єктивне висвітлення діяльності українського визвольного руху та сприяння процесу національного примирення" 31 березня ц. р. за участю керівництва обласної державної адміністрації, обласної ради, управління СБУ в Рівненській області, громадських організацій, науковців відкрилася фотовиставка "Українська Повстанська Армія. Історія нескорених".      Виставка є спільним проектом Служби безпеки України та Центру досліджень визвольного руху, за сприяння Українського інституту національної пам’яті. 
Унікальність фотовиставки в тому, що в ній демонструються фотокартки і документи, які протягом кількох десятиліть приховувались в архівах НКВД-КГБ, і які є переконливим і промовистим джерелом об’єктивної інформації про УПА.
     Виставка добре структурована за напрямами й етапами. Представлено найяскравіші персоналії, акцентовано увагу на участі жіноцтва в боротьбі з окупантами, як із комуністичними, так і нацистськими, широко висвітлений пропагандистський напрям роботи ОУН та УПА. Розповідається про стратегію і тактичні прийоми, однострої та нагородну систему в УПА, осередки опору українських в’язнів у сталінських таборах.
     Управлінням СБУ в Рівненській області на виставці також представлено експозиції, до яких увійшли матеріали архівних слідчих справ, примірники пропагандистської підпільної літератури - статті, листівки і брошури підпільних друкарень, рукописні матеріали, бофони, а також матеріали про провокаційну діяльність спеціальних груп НКВС-НКДБ під виглядом загонів ОУН-УПА, результатом якої було знищення мирного населення.
     Виставка є не політичною чи пропагандистською, а суто інформаційною акцією, її експонати покликані допомогти кожному відвідувачеві осмислити отриману інформацію, щоб наблизитись до істинного розуміння ролі й місця ОУН і УПА в історії рідного краю.
     Для широкого загалу виставка демонструватиметься до 10 квітня у приміщенні краєзнавчого музею за адресою: м. Рівне, вул. Драгоманова, 19.

Comments are now closed for this entry