У неділю, 22 березня, у селі Здовбиця відзначили 65-у річницю битви в урочищі Микитові рови. Саме у цьому місці, на окраїні села, у далекому 1944 році відбувся жорстокий бій Здовбицької теренової сотні УПА з військами НКВС. За різною інформацією у ровах поклали свої голови від 45 до 60 борців за незалежність України.      Спочатку на місці бою настоятель здовбицької Свято-Михайлівської церкви Київського патріархату отець Віктор відслужив поминальну панахиду за загиблими повстанцями, в якій взяли участь представники районної та сільської влади, громадських організацій, учні та вчителі Здовбицької ЗОШ, усі, кому не байдужа пам’ять про відважних вояків. Згодом відбувся мітинг, на якому виступили голова райдержадміністрації Любомир Кінах, голова Здолбунівської районної організації Конгресу Українських Націоналістів Ігор Солтис, батько якого загинув у Микитових ровах, голова районної організації Української Народної партії Світлана Ніколіна, голова обласної організації братства вояків ОУН-УПА Олег Тищенко та голова Здолбунівської організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка Володимир Бишук. 
     У закликах виступаючих лунали слова про необхідність консолідації усіх патріотичних сил навколо національної ідеї. Адже зараз потрібно зміцнювати державу, наповнювати її національним змістом. Відроджена Україна потребує всебічної розбудови державних структур, могутньої духовної наснаги нації. 
Пластуни НСОУ “Пласт – станиця Здовбиця” (станичний Юрій Шадий) Юля Никитюк та Андрій Тишковець прочитали вірші про визвольні змагання українського народу, про борців за незалежність нашої держави. Також пластуни виконали повстанську пісню. 
Сергій КОНДРАЧУК,
заступник голови Здолбунівської районної організації 
Народного Союзу “Наша Україна”.

Comments are now closed for this entry