Здолбунівської районної громадської організації Української Народної Ради до Європейського Парламенту з приводу прийнятої Резолюції від 25 лютого 2010 року щодо ситуації в Україні та до Президента України В. Ф. Януковича з приводу намірів скасувати до 9 травня 2010 року Указ Віктора Ющенка про присвоєння провіднику ОУН Степану Бандері звання Героя України

Громадськість Здолбунівщини висловлює глибоку стурбованість з приводу Резолюції Європарламенту, прийнятої 25 лютого 2010 року, щодо ситуації в Україні, пункт 20 якої засуджує Указ Президента В. А. Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання Героя України (посмертно) і рекомендує чинному президенту Віктору Януковичу переглянути рішення свого попередника. Крім того, Степана Бандеру безпідставно і цинічно названо “спільником нацистів” під час Другої світової війни.


Така позиція є упередженою, позбавленою будь-якого історичного підґрунтя і базується на наклепах радянської пропаганди. Прикро, що Європа дозволяє собі дивитися на Україну “очима Москви”. Подібні заяви Європарламенту знижують популярність ідеї євроінтеграції серед українців.
Степан Бандера і його однодумці боролись за державну самостійність України проти польського, більшовицького і гітлерівського окупаційних режимів, за що сам Бандера влітку 1936 року був засуджений на довічне ув’язнення польською державою і провів у найтяжчих в’язницях Польщі більше 5 років. Від липня 1941 по жовтень 1944 року він був в’язнем тюрми гестапо в Берліні та нацистського концтабору Заксенхаузен. 15 жовтня 1959 року Бандеру було вбито агентом комуністичної Москви Сташинським. Двоє братів Бандери були замордовані в Аушвіці (Освенцімі). Зрештою, звинувачення в співпраці очолюваної Степаном Бандерою ОУН та УПА з нацистами були відкинуті Нюрнберзьким трибуналом і ці формування не згадувались в його рішеннях як злочинні чи колаборантські.
Тому оцінки, висловлені в Резолюції Європарламенту щодо постаті С. Бандери, розцінюються нами як втручання у внутрішні справи суверенної держави Україна і ображають патріотичні почуття українців.
Закликаємо Європарламент переглянути зміст цієї тенденційної Резолюції.
Звертаємося також і до В. Ф. Януковича. Пане Президенте, Ви неодноразово наголошували, що об’єднаєте Україну. Тому закликаємо Вас, як чинного Президента суверенної держави, не допускати втручання у внутрішні справи України як з боку Євросоюзу, так і з боку Російської Федерації та не робити кроків, які поглиблюють розкол України і ображають патріотичні почуття її громадян.
Звернення підписали:
Пшеничний Ю. В., Голова Здолбунівської РО УНР, член призидії РО ПП “Наша Україна,
Зажицький С. О. - безпартійний,
Дацюк Н. О. - голова Здолбунівської РГО “Фронт Змін”,
Буздиган О. М. - голова Здолбунівської РО ПП “Фронт Змін”,
Шадий Ю. В. - голова Здолбунівської РО ПП “За Україну!”,
Пшеничний І. В. - член президії Здолбунівської РО ПП “Наша Україна”,
Кінах Л. Я. - голова Здолбунівської РО ПП “Наша Україна”,
Матвійчук С. С. - голова ВГО “Антикримінальний вибір”,
Мацюк Р. І. - член президії Здолбунівської РО ПП “Наша Україна”,
Давидчук Г. С. - керівник виконкому Здолбунівської РО ПП “Наша Україна”,
Бухало Олександр - голова Здолбунівської РО ВО “Свобода”,
Яровий P. O. - член ради Здолбунівської РО ПП “Наша Україна”
Солтис І. П. - голова Здолбунівської РО Конгресу Українських Націоналістів,
Жовтанюк І. Б. - член УНП,
Кравець Г. А. - голова Здолбунівської РО партії промисловців і підприємців України,
Тищенко О. Б. - голова МО м. Рівне Конгресу Українських Націоналістів,
Кондрачук С. Ю. - заступник голови Здолбунівської РО ПП “Наша Україна”,
Тимощук В. О. - член президії Здолбунівської РО ПП “Наша Україна”.

Comments are now closed for this entry