З одноденним візитом побував у нашому місті генеральний консул Республіки Польща в м. Луцьку Томаш Янік. Спочатку він зустрівся з керівництвом та громадськістю району, з представниками засобів масової інформації.
     Зустріч з поважним гостем відкрив голова районної ради Василь Тимощук. Він же представив консулу учасників зібрання, які потім розповідали про набутки українсько-польського співробітництва та шляхи його дальшого поглиблення на регіональному рівні.

     Зацікавили пана Томаша Яніка виступи начальника відділу освіти Валентини Бондарчук, заступника начальника відділу культури та туризму Олени Мазепи, голови товариства польської культури в Здолбунові Софії Михалевич, коменданта громадської дитячої організації Рівненського обласного Гарцерського гуфця Олександра Радіци.
     Насамкінець активісти товариства польської культури під гучні оплески присутніх виконали польську народну пісню.
     Гостинно пана косула та представників районної влади приймали в стінах гімназії. Її директор І. Г. Гнатюк та учні в польських національних костюмах (Краківський регіон) сердечно вітали п. Томаша Яніка при вході до навчального закладу. Діти польською мовою запросили шановного гостя до гімназії та за українського традицією вручили запашний коровай .
     І. Г. Гнатюк під час презентації гімназії розповів гостям про історію, особливості навчального закладу, його колектив та здобутки педагогів та учнів. Він також зупинився у своєму виступі на питанні вивчення польської мови в гімназії та його перспективах, на співпраці із загальноосвітнім ліцеєм ім. Ромуальда Траугутта та школами в м. Унєцк і ліцеєм у м. Дробін.
     Учитель польської мови Здолбунівської гімназії І. М. Андрощук у презентації повідомила, що польська мова в нинішньому році вивчається як іноземна мова (обов’язковий предмет) лише в 10 класі та проводиться гурткова робота. Через рік є перспектива вивчення польської мови в 10-12 класах, що вчаться за 12-річною програмою навчання.

 

 

 

     Учні десятого класу захистили власні презентації польською мовою, а саме : Ольга Гринчук “Польща”, Костянтин Година, Вадим Савчук та Іван Домарецький “Вуличне мистецтво Джуліани Бівера”, Дарія Парчевська, Олександра Алексейчук та Вікторія Бублей “Наш відпочинок у Польщі”. А учасники гуртка польської мови запропонували глядачам інсценізацію “Мамо, чогось мені хочеться…”, яку мелодійною піснею “У калейдоскопі” завершила випускниця гімназії Ніка Клімаш.
     На завершення зустрічі Іван Гнатюк подарував генеральному консулу бурштинову картину та дві книжки про Рівненську область. А пан Томаш Янік в свою чергу відзначив, що він приємно вражений тим, що побачив та почув у Здолбунівській гімназії, особливо виступом дітей, які за дуже короткий термін зуміли підготувати цікаві презентації та чудову інсценізацію польською мовою. Дипломат заохочував учнів до пізнання польської мови та культури, відвідування сусідньої держави з метою відпочинку та навчання у вузах Польщі.
     На згадку про перебування в гімназії пан консул подарував годинник для кабінету польської мови та сувеніри.
     Відвідав консул також і римо-католицький костел святих Апостолів Петра і Павла. Його настоятель отець Андрей провів екскурсію по храму та познайомив присутніх з цікавими історичними реліквіями (прапорами), які збереглися у костелі.
Євген ШИЛАН.
На фото: фрагменти перебування генерального консула республіки Польща в Здолбунові.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry