Ось вже декілька днів не сплять ночами рибалки селища цементників: на озері, яким вони опікуються, стався замор. Товстий лід, великий шар снігу та морози зробили свою чорну справу - кисню у воді стало зовсім мало і все живе у водоймі заволало про допомогу.
Помітили це рибалки вчасно і дружно взялися до роботи. Під егідою голови товариства риболовів-любителів “Цементник” Віктора Бурого його соратники Ігор Сірук, Віталій Рандюк, Віталій Ковальчук, Андрій Тинчук, Руслан Булат, Анатолій Мокляк, Сергій Котовський та інші бензопилою прорізали великі ополонки, поставили більше ста снопів очерету, організували нічне чергування - і справа пішла на краще. Але і зимова стихія не здавала свої позиції, тому було вирішено звернутися за допомогою до місцевої влади.
По-людськи, з тривогою сприйняв цю звістку голова Здолбунівської РДА п. Любомир Кінах, на його дзвінок щиро відгукнулися рятівники районного відділу ГУ Міністерства надзвичайних ситуацій в Рівненській області Віталій Оніщук та Олександр Сергєєв. Їхня пожежна машина вже на ранок була на водоймі. Солярку для роботи насосів допоміг придбати член товариства Олександр Швед. І знову закипіла робота рятувальників, в результаті якої риба “відійшла” від кисневого голодування. Але гідрометцентр і надалі прогнозує морози і заметілі, і ми щиро сподіваємося на допомогу всіх небайдужих. Вже погодилися допомогти Здолбунівська міська рада на чолі з головою Ігорем Ольшевським, ВАТ “Волинь-Цемент”, РВ ГУМНС в області. Рибалки завжди будуть раді бачити на водоймі всіх тих, хто допоміг в скрутні часи врятувати рибу від задухи.
Від рибалок-любителів член президії федерації риболовного спорту в Рівненській області, громадський інспектор рибоохорони Василь СИНЯК.

Comments are now closed for this entry