З 2010 року в Збройних Силах України набрала обертів нова система комплектування військ військовослужбовцями служби за контрактом. Суть її полягає в наступному: кандидат звертається в центр комплектування (відділення в районах), де протягом 2-3 місяців його особу всебічно вивчають, він проходить медичне обстеження, оформляється особова справа, проводиться перевірка фізичної підготовленості і, насамкінець, - тестування щодо морально-психологічного стану, аби в подальшому уникнути конфліктних ситуацій під час проходження служби. Після цього кандидати направляються у видові навчальні центри відповідно до роду військ та обраної спеціальності, де й укладають контракт. Протягом наступних 3-х місяців контрактники проходять відповідні курси. У центрах створені належні умови для навчання і проживання, харчування та відпочинку. Саме там гуртується справжній дружний військовий колектив, відбувається його адаптування до служби безпосередньо у війську. По закінченні навчання курсанти здають заліки та направляються до місць дислокації військових частин на посади, які вони попередньо для себе обрали.
Курсанти, які в ході навчання передумали пов’язувати своє життя з військовою службою, розчарувалися в ній, розривають контракт. Ті ж, хто свідомо обрав шлях військовослужбовця, отримав певний рівень підготовки, прибувши у військові частини, здатні повноцінно виконувати поставлені перед ними завдання, що значно полегшує роботу командирів військових підрозділів.
Хоча така система була запроваджена ще у другому півріччі минулого року, перші два потоки курсантів були, можна сказати, експериментальними. Командування навчальних центрів визначалося з підбором викладачів відповідного фахового рівня, створенням умов для навчання та проживання курсантів, організацією їх дозвілля тощо. В ході підготовки попередніх випусків військовослужбовців було внесено ряд поправок як у навчальний процес, так і в порядок відбору та оформлення особових справ кандидатів.
Система комплектування, за якої вчорашні школярі та студенти, не маючи чіткого уявлення про військову службу, укладали контракт безпосередньо з командиром частини, виявилась неефективною, адже надто багато часу доводилося приділяти новобранцям, щоб «поставити їх у стрій» та адаптувати до військової служби. Нинішня ж система набагато досконаліша, дозволяє зменшити плинність кадрів не лише за рахунок поліпшення якісних показників, а й завдяки добору свідомих кандидатів для проходження служби. Адже кожен з них має час обдумати свій вибір щодо майбутнього перебування в армії.
Серед тих, хто випробував нову систему комплектування, є й вихідці з нашого району, які вправно виконують свої обов’язки у військових частинах Сухопутних військ та Військово-Морських Сил Збройних Сил України, а також ті, хто зараз проходять навчання.
Тож нагадую умови прийому військовозобов’язаних, жінок та осіб призовного віку на військову службу за контрактом: вік - від 18 до 40 років, освіта - не нижча повної середньої (11 кл.), придатність до військової служби за станом здоров’я, відповідний рівень фізичної підготовки та стійкий морально-психологічний стан.
Запрошую всіх справжніх чоловіків, жінок, які вважають захист Батьківщини найважливішою справою свого життя, прийти у Здолбунівське відділення 167 територіального центру комплектування військовослужбовцями за контрактом.
За додатковою інформацією звертайтеся за адресою: м. Здолбунів, вул. Незалежності, 22 (приміщення військового комісаріату, каб. № 4) до начальника відділення 167 ТЦК ВСК прапорщика О. В. Котюбіна, або за тел.: 2-25-03, моб. 067 9516100.
Олександр КОТЮБІН,
начальник відділення
167 ТЦК ВСК.

Comments are now closed for this entry