Територіальні округи Держекоінспекції розпочали проведення посилених заходів щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу. На порушників чекає сплата не тільки штрафу, а й збитків, завданих довкіллю, які можуть сягати десятків тисяч гривень.

За дорученням голови Держекоінспекції Андрія Мальованого, всі територіальні органи ДЕІ почали проведення посилених заходів зі збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, зокрема занесених в Червону книгу України, як-от підсніжник звичайний, шафран Гейфелів (крокус), білоцвіт весняний та ін.


Наразі інспектори ДЕІ спільно з правоохоронцями вже проводять рейди з виявлення порушень природоохоронного законодавства в частині незаконної реалізації та вилучення з природнього середовища ранньоквітучих та червонокнижних рослин. На правопорушників очікує покарання у вигляді штрафу (від 1700 до 3655 гривень згідно зі статтею 88-1 КУпАП або 340-510 гривень згідно зі статтею 90 КУпАП); конфіскації об’єктів рослинного світу, а також сплати збитків, розрахованих інспекцією за шкоду, завдану довкіллю.
Посилений контроль дасть змогу зробити продаж первоцвітів ризикованою та невигідною справою, адже потенційні втрати від сплати штрафів та збитків перевищать можливі прибутки.
Початок весни оразу стає катастрофою для червоно­книжних первоцвітів.
«Торік Держекоінспекція лише на початку березня зафіксувала 206 фактів незаконного продажу первоцвітів. Це тисячі квіток, збитки від знищення яких склали понад 700 тисяч гривень.
Як і будь-які інші рослини, ранньоквітучі види мають важливе значення для екосистеми, в якій вони ростуть. Їх остаточне знищення призведе до незворотних екологічних змін, які матимуть вплив і на людину», - зазначив Андрій Мальований.
Посадовець також нагадав, що громадяни теж можуть протидіяти знищенню червонокнижних рослин. Свідки продажу первоцвітів мають змогу зателефонувати на «гарячу» лінію Держекоінспекції (+38 (044) 521-20-38) і повідомити деталі про порушення. Подати скаргу також можна за допомогою мобільного додатку «Ecoinspector 2.0».
Про це повідомляють на сайті Державної екологічної інспекції.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити