Минулої суботи, 20 лютого, у Здолбунові відбулось Віче пам’яті. Молитвою, палкими поетичними рядками, покладанням квітів жителі громади вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, Героїв, які загинули на Майдані, виборюючи свободу і гідність, майбутнє України.

На міській площі Героїв Майдану зібрались небайдужа громадськість, духовенство, представники місцевої влади. Розпочали Віче з виконання Державного Гімну України. Потому священники релігійних конфесій міста відправили спільну панахиду за Героями Небесної Сотні та усіма борцями за незалежність України, зі словом від духівництва до громади звернувся отець Віталій Петрюк.
Присутні в скорботі
схилили голови під час Хвилини мовчання. А над міською площею полинула «Пливе кача»…
З промовами виступили міський голова Владислав Сухляк, сотник Здолбунівської сотні самооборони, депутат міської ради Юрій Пшеничний, директор Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею Олег Тищенко. Говорили про передумови і значення Революції Гідності, про те, що події на Майдані стали своєрідним лакмусом для всього українського суспільства, змінили і зміцнили нас як націю. Герої Небесної Сотні, люди різного віку, освіти, професій, національностей, за свободу і гідність, майбутнє України віддали найдорожче - життя. Цей подвиг маємо пам’ятати і не можемо зрадити. Маємо вірити в Україну і любити її всім серцем, відстоювати свою державу, щоб бачити її вільною, демократичною, процвітаючою, європейською. А те, якою є і буде наша країна, залежить насамперед від нас самих.

DSC07814

 


Під час заходу звучали імена Героїв Небесної Сотні, а серед них і жителів Рівненщини, які загинули на Майдані - Георгія Арутюняна, Валерія Опанасюка, Олександра Храпаченка. З пошаною згадували також нашого земляка Тараса Більчука - талановитого митця, мужнього борця за Україну, учасника Революції Гідності. Він отримав поранення в ході найактивніших протистоянь на Майдані, а 14 серпня 2017 року доєднався до Небесної Сотні.

DSC07840


Мистецький проєкт «Повстанська ватра», який Тарас Більчук започаткував і втілював на Здолбунівщині, нещодавно отримав продовження. Вийшов з друку літературний альманах «Переведи мене через Майдан». У виданні опубліковано твори як відомих літераторів Рівненщини, так і дебютантів. Зокрема, вихованців літературної судії «Зорецвіт» Здолбунівського центру творчості дітей та юнацтва. Серед тих, чий творчий доробок представлено в альманасі, юна поетеса, учасниця «Зорецвіту» Марія Солтис. В ході презентації видання під час Віче вона зачитала свій вірш «Кохання, обпалене війною».

DSC07872


Наприкінці заходу присутні під звучання пісні «В нашому серці» у виконанні Алли Стригун відпустили в небо синьо-жовті кульки - як символ вічної пам’яті про Героїв Небесної Сотні, поклали квіти та лампадки до стели з їх фотопортретами і світлинами воїнів-захисників зі Здолбунівщини, які загинули за Україну під час теперішньої війни з російським агресором.
Олена СНІЖНА.
На фото: під час Віче пам’яті у Здолбунові.
Фото автора.

DSC07890

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити