Гостей свята вітають вихованці садочка

Одному з найбільших садочків Здолбунова виповнилося сорок років. З дня відкриття у садочку трудяться його завідуюча Тетяна Леонідівна Назаренко та чимало інших працівників. Випускниками «Ладоньок» стали вже майже п’ять тисяч вихованців. Колектив садочка і далі плідно й натхненно працює над вихованням дошкільнят.

Свято з нагоди ювілею «Ладоньок» відбулося шістнадцятого листопада. Того дня у дошкільний навчальний заклад завітало багато запрошених гостей. Були серед них випускники різних років, представники влади та депутати різних рівнів. Кожен з них мав можливість привітати колектив садочка. Окрім приємних слів, подяк та подарунків, чимало педагогів отримали почесні грамоти за вагомий внесок у розвиток освіти, професіоналізм та сумлінність у трудовій діяльності.

Колектив ДНЗ «Ладоньки»


Сорок років на посаді керівника - це довгий і не зав­жди легкий шлях. Проте Тетяна Леонідівна жодного дня не жалкувала, що обрала саме такий. Вона пригадує, коли закінчувала інститут, то один з викладачів зазначив, що з неї вийде хороша завіду­юча. Але тоді вона про це й не думала.

Тетяна Леонідівна Назаренко

 


- Після закінчення Рівненського педагогічного інституту трохи пропрацювала викладачем у Немирівському педучилищі, а потім повернулася з сім’єю до Здолбунова. І тодішній заступник райради запропонував посаду завідуючої. Мені якраз виповнилось 25. Я не знала, що буду робити з таким великим садочком, це ж купа справ, було трохи страшно… Але помаленьку все пішло, - розповідає завідуюча. І зізнається: якби час повернути назад, то обрала б цей шлях знову, бо робота їй до душі. Хоч у деяких моментах важко бути керівником, особливо господарем-жінкою, адже всяке трапляється. І труби може прорвати, і води чи опалення не стати серед зими. Також, за словами Тетяни Леонідівни, важливо вміти керувати колективом, зважати, що кожен працівник має свій характер. Тож вона ніколи не опускає рук, має прекрасний девіз: «Колектив такий, який його керівник».


- У нас великий колектив працює, всі дуже хороші та фахово сильні співробітники. Приємно, що в садочок всі вони йдуть, наче до своєї сім’ї. За стільки років ми справді стали великою, дружною родиною. Тут кожен любить свою роботу і ставиться відповідально до обов’язків, бо з дітками тільки так і можна працювати. Я завжди кажу: «На роботу - з радістю, а з роботи -
з гордістю», - ділиться Тетяна
Леонідівна.
Можливо, саме дотримання таких принципів, сумлінна праця, креативність, мудрість та згуртованість колективу сприяли тому, що садочок неодноразово здобував звання «Кращий дошкільний заклад» області. Став лауреа­том Всеукраїнського огляду «Здоров’язбережувальні техно­логії в ДНЗ-2014». А вихованці «Ладоньок» є учасниками та переможцями різноманітних конкурсів.
Педагоги садочка також працюють на його розвиток та удосконалення. Так, працівники беруть активну участь у районних та обласних конкурсах-ярмарках педагогічної творчості, де неодноразово здобували перемоги. Варто зауважити, що у колективі є «старожили». Вони працюють в «Ладоньках» з перших місяців від заснування садочка. Це Ганна Герасимчук, Марія Галешко, Марія Чистякова, Галина Гибайло, Валентина Мандебура, Валентина Святослав, Антоніна Остапюк.
Колектив з семидесяти людей нині виховує майже 350 дітей. Кожен робочий день по-своєму важкий але цікавий, бо працювати з діт­ками відповідально. Важливо навчити їх товаришувати, бути подільчивими, пристосовуватися до життя у суспільстві. Тому пріоритетними завданнями колективу ДНЗ є не тільки підготовка дітей до школи, а й національно-патріотичне виховання. Можливо, саме завдяки такій тактиці зі стін дошкільного закладу вийшло багато талановитих, успішних людей, які згодом стали кандидатами наук, лікарями, директорами, депутатами, артистами. Серед тих, хто нині захищає кордони України на Сході, також є колишні вихованці садочка.
Звісно, високі здобутки закладу були б неможливими без злагодженості та порозуміння між педагогами і батьківською громадою, як і без підтримки з боку міського голови. Адже ДНЗ усі роки перебуває на бюджеті Здолбунівської міської ради, а батьки вихованців, у свою чергу, завжди беруть активну участь у житті дитячого садочка та проявляють ініціа­тиву у допомозі. Варто відзначити, що й святкування не обійшлося без сприяння здолбунівських підприємців, які надали багато необхідного для проведення заходу.
Марина КОЛОДИЧ
Фото автора

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити