Зліва направо: Ебігейл Точалавскі,
Лілія Карпенко та Оксана Яременко

Минулого тижня у Здолбунівській районній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулася прес-конференція з волонтеркою з Корпусу Миру США в Україні Ебігейл Точалавскі. Дівчина приїхала у місто наприкінці минулого місяця і проведе тут два роки. Протягом цього часу Ебігейл займатиметься розвитком молоді та вчитиме місцевих жителів англійської мови.

Представляла волонтерку здолбунівській спільноті виконавчий директор молодіжної громадської організації Християнська спілка молоді (YMCA) Здолбунова Оксана Яременко. Адже саме на запрошення цієї організації прибула Ебігейл Точалавскі. Вона працюватиме у проекті «Молодіжний розвиток». До Здолбунова за цією програмою волонтер Корпусу Миру приїздить вперше. До цього в нас працювали чотири волонтери-викладачі, які навчали учнів Здолбунівської гімназії англійської мови.

Під час зустрічі з волонтеркою


– Ми подали заявку до Корпусу Миру США ще минулого року. Проте тоді волонтерів приїхало мало, трохи більше сімдесяти. Як потім нам розповіли, достойного кандидата для нас не знайшли. Цього ж року приїхало 135 волонтерів. До нас потрапила Ебігейл із дуже хорошою для нас програмою. Я рада, що наша організація, наше місто має ще одного волонтера з Корпусу Миру США, – зазначила Оксана Яременко.
Приїхала до України 22-річна Ебігейл Точалавскі з Америки ще в липні цього року. Вона пройшла інтенсивний тримісячний курс вивчення української мови, культури та навчальних методик, а також ознайомилася з особливостями професійної діяльності та життя в Україні. По чотири години щодня вивчала вона нову для себе мову. Тож тепер непогано розуміє українців, намагається нашою мовою послуговуватися – говорити та читати. А перед тим, як приїхати до Здолбунова, у Києві, разом із рештою новоприбулих волонтерів з Америки, Ебігейл склала урочисту присягу. Адже для волонтерів перебування в Україні – це не просто робота. У Корпусі Миру її називають службою.


У Здолбунові Ебігейл з 25 жовтня. І вже досить активно працює разом із YMCA Здолбунова. Чим же саме вона займатиметься у нашому місті, дівчина розповіла під час її представлення на прес-конференції. Серед іншого, вона навчатиме дітей скаутингу – своєї улюбленої справи, допомагатиме вивчати англійську дорослим та дітям у мовних клубах, а також проводитиме цікаві заходи, аби ознайомити здолбунівчан з американськими традиціями та культурою в цілому.
Волонтерка працює у громаді безкоштовно. Натомість Корпус Миру виплачує їй щомісячну стипендію та компенсує витрати на медичне обслуговування. Ебігейл має повноцінний восьмигодинний робочий день. З цього часу 3-5 годин безпосередньо займається з дітьми та молоддю. Решта часу – на підготовку до заходів та занять.
Протягом шести місяців Ебігейл проживатиме у місцевій родині. Згодом, після цього адаптаційного періоду, вона зможе переїхати до окремого житла.
Як розповіла Ебігейл, волонтерство приносить їй неабияке задоволення. Почала вона працювати добровольцем ще зі шкільних років.
- Я дуже люблю спілкуватися з дітьми. Працювала багато як волонтер у школах. Також волонтерила у дитячих таборах: організовувала заняття, аби вихованці не потрапляли у проблеми з наркотиками. Коли вступила до університету, продовжила працювати волонтером скаутської організації. Сама ж тоді вивчала антропологію та міжкультурні комунікації. Адже люблю працювати з людьми різних культур, – розповіла Ебігейл.
Зацікавила її і українська культура. Тож саме нашу країну дівчина й обрала серед багатьох інших. Пояснює свій вибір просто: Україна схожа до батьківщини її батька – Литви.
Окрім Ебігейл, на Рівненщині працює ще 21 волонтер Корпусу Миру США. Дівчина із п’ятдесят третьої групи волонтерів цієї організації, які приїздять до України з травня 1992 року. Загалом в нашій країні перебуває 342 волонтери Корпусу Миру, які працюють за трьома проектами: «Молодіжний розвиток», «Розвиток громад» та «Викладання англійської мови як іноземної».
Ірина САМЧУК
Фото автора

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити