2016 р. Яремче. «Здолбунівські дзвіночки»
з членами журі фестивалю «Козацька родина»

Кожен виступ зразкового аматорського дитячого вокального ансамблю  “Здолбунівські дзвіночки” БКЦ - неповторна зустріч з піснею, яка нікого не залишає байдужим. Цей творчий колектив своїм співом може задати тон і атмосферу будь-якому з місцевих концертних, фестивальних чи урочистих дійств. Ансамбль вирізняють особлива харизматичність, яскравість та самобутність. Юним артистам щоразу вдається захопити глядачів з першої ноти, вони вражають своєю світлою щирістю. Пісні “Здолбунівських дзвіночків” хвилюють і зворушують.

Тривають зйомки для телеканалу «Рівне-1»

Назву ансамблю “підказала” пісня
На сьогодні у складі ансамблю “Здолбунівські дзвіночки” три групи учасників різного віку - молодша, середня і старша. Це діти від 4 до 16 років. Більшістю дів­чатка, хоча є й вокалісти хлопці. Загалом у колективі зараз займається понад тридцять юних співаків зі Здолбунова, Здовбиці та Богдашева.
Свої перші кроки на творчій ниві “Здолбунівські дзвіночки” зробили не так і давно, у 2010 році. Незмінним художнім керівником, як, власне, й ініціатором створення цього дитячого вокального колективу, є Антоніна Василівна Шеретюк. Назвою та гімном ансамблю стала пісня її авторства “Здолбунівські дзвіночки”.
- В ансамблі у нас займаються талановиті й працелюбні діти. Багато хто з них навчається ще й у музичній школі. Вже маємо й випускників колективу, з ними охоче підтримуємо дружні контакти, - розповідає Антоніна Василівна. - Основну увагу приділяємо насамперед ансамблевому, хоровому співу, але й надаємо можливість ширше проявити себе на сцені учасникам, які вирізняються серед інших, наприклад музичним слухом чи голосом, і прагнуть лідерства. Такі діти завжди є у всіх групах, і їм довіряємо бути солістами. На сьогодні це Анастасія Семенчук, Каріна Мохначук, Всеволод Сєвцов, Соломія Тихончук, Вероніка Носальська, Анастасія Юр’єва, Софія Стирник, Богдана Степанчук, Ірина Довгаль та інші.

Під час репетиціїТворчість і здобутки
За неповних вісім років свого існування ансамбль “Здолбунівські дзвіночки” підкорив уже чимало творчих вершин. Він успішно представляв Здолбунівщину на міжнародних, все­українських та регіональних фестивалях і конкурсах, є активним учасником різноманітних культурно-масових заходів міського та районного рівнів, неодноразово радував співом парафіян місцевих храмів. В активі “Здолбунівських дзвіночків” концерти, поїздки, участь у зйомках музичних відеофільмів, програм для різних телеканалів, а також у мистецькому телепроекті “Рівнемузфест”. Такій затребуваності ансамблю сприяє його багатий різноплановий репертуар. Це народні пісні і твори сучасних українських композиторів, зокрема й авторів з Рівненщини. “Здолбунівські дзвіночки” виконують колядки, козацькі, повстанські, сучасні патріотичні, веселі дитячі пісні. Є в репертуарі і твори авторства Антоніни Шеретюк.

Учасники ансамблю колядують в храмі НаУ «Острозька академія»

 


Визнанням творчого та професійного зростання «Здолбунівських дзвіночків» стало присвоєння ансамблю звання “зразковий аматорський” у 2015 р., а подальшим підтвердженням - інші численні здобутки цього колективу. Так, “Здолбунівські дзвіночки” є переможцями Міжнародного конкурсу-фестивалю мистецтв “Зірка України 2016” (Яремче), Міжнародного фестивалю-конкурсу “Україна єднає світ” (Скадовськ, 2016 р.), Всеукраїнського фестивалю “Весняний первоцвіт” (Рівне, 2017 і 2018 р.). Ансамбль - володар Гран-прі VII Все­українського конкурсу-фестивалю “Козацька родина” (Яремче, 2016 р.).
Торік “Здолбунівські дзвіночки” брали участь у ІХ Всеукраїнському фестивалі духовної музики, що проходив на Київщині, і здобули перемогу в номінації “Дитячі вокальні колективи”. Ансамбль та його керівника тоді було нагороджено грамотою за підписом високого духовенства. Вересень цього року теж був успішним для колективу - на Всеукраїнському конкурсі-фестивалі мистецтв “Тобі, Україно” у Львові його відзначили Дипломом І ступеня.
Цікавими подіями у біографії “Здолбунівських дзвіночків” були участь у встановленні рекорду України “Найтриваліше виконання різдвяних піснеспівів” на ХІІ Всеукраїнському фестивалі колядок і щедрівок у м. Острог (2017 р.), у новорічному костюмованому дійстві під назвою “Валянки” на сцені БКЦ, виступи в музейному комплексі у Пересопниці, в органному залі у Рівному, на Тучинському військовому полігоні. Запам’ятались і концерт за обміном на запрошення дитячого аматорського хору “Дударик” з міста Львів, нещодавня участь у богослужінні в здолбунівському Свято-Петро-Павлівському храмі УПЦ КП, де Антоніна Василівна є регентом хору.

Копітка праця
Для юних краян участь в ансамблі - це реальна можливість розвивати свої здіб­ності і здобувати знання, це спосіб знайти друзів, отримати нові враження і під час гастрольних поїздок. Водночас це ще й колосальна праця: репетиції у БКЦ тричі на тиждень (а для солістів - ще й додаткові заняття), постійна робота над собою, хвилювання перед виступами, підготовка сценічних образів і відповідальність перед батьками й глядачами.
Сприймати кожен вихід на сцену як непересічну подію, вкладати душу у виконання, любити українську пісню навчає юних учасників “Здолбунівських дзвіночків” керівник ансамлю Антоніна Василівна Шеретюк. Вона, досвідчений працівник культури, талановитий педагог і надзвичайно творча особистість, для колег і вихованців є взірцем професіоналізму та відданості обраній справі. За вагомий особистий внесок у розвиток дитячо-юнацької творчості, сумлінну працю її не раз нагороджували грамотами, дипломами, Подяками.
- Моїм надійним помічником у роботі зі “Здолбунівськими дзвіночками” є акомпаніатор ансамблю - чудовий талановитий музикант Володимир Миколайович Оксенчук. Активне й успішне творче життя колективу було б неможливим без розуміння і підтримки з боку керівництва Будинку культури цементників, підприємства “Волинь-Цемент” філія ПрАТ “Дікергофф-Цемент Україна”, батьків юних вокалістів, - зазначає Антоніна Василівна. Вона завжди з повагою ставиться до усіх своїх вихованців, з кожною дитиною працює так, щоб максимально розкрити її здібності.

Щоб лилися дзвінко срібні голоси
Закінчились осінні шкіль­ні канікули, й учасники ансамблю повернулись до занять з вокалу, репетиційного процесу. Зараз діти розучують низку нових творів. Триває опрацювання циклу веснянок “Благослови, мати, весну закликати” та вокального циклу Андрія Пастушенка “Воскресенські пісні”. До речі, з цими пасхальними піснеспівами ансамбль планує зніматися в новому музичному фільмі. Також “Здолбунівські дзвіночки” готуються до участі у фестивалі “Коляда”, який відбудеться у Львові, та інших виступів.
- Є задум поповнити репертуар ансамблю відомим у всьому світі твором Миколи Леонтовича “Щед­рик”. Маємо й інші творчі плани, зазначає кервник ансамблю. - Та головне, чого прагну працюючи з дітьми, це навчити їх любити українську пісню. А “Здолбунівські дзвіночки”, де б не були, куди б не їхали - співають. Слухаєш ці голосочки, і на душі стає радісно від того, що діти не цураються нашої пісні. Це надихає. Тож віриться, що усе намічене, ми з вихованцями, як і зазвичай, втілимо в життя.
Олена СНІЖНА
Фото з архіву БКЦ

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити