Рівненська письменниця презентувала у Здолбунові свою книгу

Початок цього тижня для Здолбунівської районної біб­ліотеки для дітей та юнацтва ознаменувався літературним перфомансом. Зі своєю книгою «Пластилін» туди завітала рівненська письменниця Ірина Баковецька-Рачковська. Під час зустрічі вона вразила присутніх не тільки нестандартним лейтмотивом книги, а й читанням власних етно-віршів.

Цього разу у приміщенні бібліотеки зібралася виключно доросла аудиторія. Адже і «Пластилін» рівненської письменниці не для малечі. Психологічний детектив розповідає історію про розслідування вбивства одинадцятьох журналістів. Доки головний герой Кекс з’ясовує, хто ж так жорстоко розправився з його колегами, паралельно він пізнає себе. Тому глибинний зміст книги про приховані сторони нашого життя. Ті, які суспільство найчастіше боїться показувати та обговорювати, а, тим паче, сприймати.

 


– Книга про самозаблуканість. Навіть не про пошук себе. Бо коли ти шукаєш себе, ти знаєш, що буде результат. А тут – блукання. Ходіння по колу без результату. Із проблемою, яку ти виношуєш від початку до кінця. Моя книга саме про людей, які народжуються з цією самозаблуканістю. Вони реально існують у світі та Україні зокрема. Проте у нас не прийнято піднімати цю тему. І саме через людську байдужість до проблеми стається чимало летальних випадків, – зазначила Ірина Баковецька-Рачковська.


Аби гостям презентації було зрозуміліше, про яку ж таку проблему йдеться, літераторка презентувала відео-вірш про напівжінку-напівчоловіка у власному виконанні. У книжці піднімаються і теми ЛГБТ, наркотиків та релігії. І все це Ірина Баковецька-Рачковська приправила молодіжним сленгом.
Як зазначила авторка, на книгу все ж реагує більше молодь, яка ще шукає себе у житті. Бо старші вже мають свої сформовані думки та позиції.
«Народжувалася» книга в авторки 32 роки. Для пані Ірини «Пластилін» – перший досвід у прозі. Адже знана поетка до того писала виключно вірші. Вона щиро здивувалася, що книжка відразу стала популярною.
- Я досі не можу повірити, що моя книга знайшла свого читача. Якось зразу вона «пішла», бо почали говорити про неї блогери, колеги, і, навіть, незнайомі мені люди. Я не можу пояснити, чому «Пластилін» набув такої популярності. Напевно, через актуальні теми, які висвітлені у книжці, – розповіла пані Ірина.
Окрім цього, під час зустрічі письменниця зачитала власні етно-вірші «Соціум», «Мінерва», «Синдром жінки» та інші у своєму неповторному стилі.
Наразі письменниця працює ще над двома книгами: нон-фікшеном «Говори їм, крихітко» для молодих дів­чат про 5 екстримів життя у нашому суспільстві та над іще однією детективною історією.
Ірина САМЧУК
Фото автора

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити