Зараз білосніжна фата є невід’ємним атрибутом образу більшості наречених. І ми сприймаємо цей елемент весільного вбрання як звичний та декоративний. Але у давніші часи його призначення, як і вигляд були дещо іншими...

Дослідники, які вивчають історію моди, вважають, що «винайшли» цей елемент вбрання у Стародавніх Греції та Римі. Щоправда тоді він був швидше покривалом, ніж витонченим елементом образу нареченої. Та ще й приховував її з голови до п’ят.
Цікаво, що римських наречених, як правило, зодягали в фату червоного кольору, а грецьких - у яскраво-жовту. Ці кольори символізували щастя і благополуччя у кожного з названих народів. Основною функцією фати була захисна - приховати наречену від поглядів недоброзичливців, заздрісників, а також від злих духів.


Існує також версія, що поява фати пов’язана з періодом, коли поширення набули шлюби за домовленістю - коли домовлялися батьки наречених самостійно, без участі «запланованих» молодят. Нареченому дозволяли побачити обличчя нареченої вже після шлюбної церемонії. Тож молоду зодягали в довгу і непрозору фату. На щастя, сьогодні молодята самі вільні обирати собі пару, а фата є лише витонченою прикрасою.

Кілька порад Кілька порад нареченим:

1. До облягаючої або декольтованої весільної сукні пасуватиме фата довжиною вище рівня плечей.1. До облягаючої або декольтованої весільної сукні пасуватиме фата довжиною вище рівня плечей.2. Фата довжиною до плечей підійде до сукні з декорованим різними елементами корсетом.3. Обравши бальну сукню, приміряйте фату довжиною до рівня ліктя. На думку фахівців, вона ідеально пасуватиме до такого вбрання.4. Фата довжиною до талії підійде для створення романтичного образу в поєднанні з пишною сукнею.5. До будь-якої сукні підійде фата довжиною до кінця кисті.6. Якщо ж ваш вибір - це довга сукня без шлейфу, то краще обрати фату до підлоги.


Доповнювати весільне вбрання фатою у Європі почали з ХV століття. У європейських наречених вона, хоча й так само довга, але вже напівпрозора і ніжно-біла. Символізує чистоту й непорочність молодої, її покірність майбутньому чоловікові та його родині.
З XVIII століття фата набула популярності в США. Є дані, що першою американською нареченою, котра брала шлюб у фаті, була Неллі Кастас - обраниця майора Лоуренса Льюїса, помічника президента Джорджа Вашингтона.
Поступово вигляд фати змінюється - в середині ХХ століття з пишної і довгої вона «перетворюється» на коротку вуаль, яка лишень трохи прикриває очі. Пояснюють цю зміну тим, що у повоєнний час основним акцентом навіть у весільному одязі стала практичність. Отож, і пишно-багата фата стала недоречною. Та й більшість наречених на той час просто не могли дозволити собі таку розкіш.
Утім, епоха скромності тривала теж не надто довго. Бо наприкінці ХХ століття довга фата знову стала трендом. Для виготовлення цього елементу весільного образу нареченої використовували різні матеріали - практичний нейлон, фатин, мереживо тощо. Фата могла мати кілька ярусів і вже не приховувала обличчя нареченої, а навпаки - підкреслювала її красу.
Тепер довжину і модель фати кожна наречена обирає собі до лиця, відповідно до фасону весільної сукні та цілісного образу, який прагне створити у свій доленосний і незабутній весільний день. Хоча в народі кажуть: «Чим довша й багатша фата - тим довше і благополучніше шлюбне життя молодої».
В Україні здавна елементом шлюбного строю молодої був весільний вінок. Існував і особливий обряд з його виплітання. Нині також трапляються пари, які при виборі весільного образу надають перевагу саме національному вбранню. Але це вже інша історія.
Підготувала
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото з мережі
«Інтернет».

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити