У вівторок, 17 липня, відбулись одразу два заняття Університету третього віку, що діє на базі Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). На першому студенти літературно-краєзнавчого факультету розглянули тему “Витинанки як вид українського декоративного мистецтва”. А другим стало засідання клубу за інтересами “З піснею по життю”.

Заняття, присвячене витинанкам, складалося з теоретичної і практичної частин. Спочатку студенти переглянули слайд-презентацію про походження, історію цього виду мистецтва, а також різновиди витинанок, яку підготували працівники Здолбунівської центральної районної бібліотеки Людмила Володимирівна Скірканіч та Галина Богданівна Чиншова. Послухали й легенду про закохану пару, якій витинанки слугували у розлуці листами і допомогли зберегти палкі почуття.

 


Особлива, напрочуд позитивна атмосфера на занятті панувала з перших його хвилин, адже кімнату територіального центру, де воно відбувалося, прикрашали чудові творчі роботи нашої надзвичайно талановитої землячки Сніжани Вікторівни Король. А роздивляючись її авторські витинанки, ніби поринаєш у казковий світ.


Сніжана Вікторівна розповіла присутнім, як захопилась цим мистецтвом і хто її на це надихнув, яке застосування мали витинанки у побуті українців колись та чим це мистецтво цікаве нашим сучасникам. Також майстриня ознайомила з матеріалами та інструментами, які потрібні для виготовлення витинанок у різних техніках.
Потому й самі студенти узялися до справи - робили витинанки у техніці “виривання”. Дослухаючись до порад Сніжани Вікторівни, працювали охоче і зосереджено, адже на їхніх роботах поволі розквітла чарівна папороть. Результатами докладених зусиль задоволені були усі.
До речі, Сніжана Король уже кілька років співпрацює з Університетом третього віку, раніше провела тут заняття з виготовлення ляльки-мотанки й ліплення із солоного тіста, розповідала студентам усілякі цікавиники про каву і навіть частувала їх вирощеною власноруч.
- Мені подобається працювати з цими людьми. Погляньте, з яким інтересом вони сприймають інформацію і як охоче навчаються чогось для себе нового. Як тримаються. Стараюсь завжди відгукуватись на запрошення з Університету третього віку. Хотілося б лишень, щоб слухачів у ньому стало більше, - зазначає майстриня.
Зустрічі в Університеті третього віку це не лише пізнавальні заняття, а ще й можливість поспілкуватись, зазвичай - за чашечкою кави чи чаю. Підтримали цю традицію студенти університету й у вівторок.
Опісля розпочалось засідання клубу за інтересами “З піснею по життю”, і його учасники під керівництвом Валерія Івановича Стельмащука, який акомпанував на акордеоні, натхненно виконали низку українських ліричних пісень.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити