Після вручення відзнак. Серед авторів книг-переможців
цьогоріч двоє вихідців зі Здолбунівщини – Після вручення відзнак.
Серед авторів книг-переможців цьогоріч двоє вихідців зі Здолбунівщини – 
Віктор Шупер та Руслана Давидюк.

Уже традиційно у Все­світній день книги та авторського права в Рівненській обласній науковій бібліотеці відбулося урочисте нагородження переможців щорічного конкурсу «Краща книга Рівненщини». Нагадаємо, що конкурс цей у 2009 р. заснувала ГО «Рівненське обласне відділення Української бібліо­течної асоціації».
Цього разу, аби визначити книги-номінанти конкурсу, на Рівненщині опитали близько 38 тисяч шанувальників читання різного віку і соціального статусу. У підсумку до списку фіналістів увійшла 51 книга. Потому члени журі, а це відомі рівненські науковці, краєзнавці, літератори, художники, видавці та громадські діячі, визначили серед видань-претендентів найкращі. До вже існуючих конкурсних номінацій цьогоріч додали ще одну, одинадцяту, під назвою «Молодь про війну».


Тож кращою поетичною збіркою визнано книжку Ростислава Слободенюка «Пора найкоротшої тіні»; кращим довідковим виданням – ілюстрований каталог «Дерев’яні церкви Рівненської області: архітектурна спадщина», над яким працювали Петро Ричков, Ольга Михайлишин та Ольга Смолінська; кращим поліграфічним виданням – двотомник «Георгій Косміаді: життя і творчість у документах», упорядкований Наталією Тарасевич і Ларисою Костюк; кращим прозовим виданням –- роман Петра Велесика «Сіті Пандори»; кращим виданням для юнацтва та молоді – роман Ксенії Циганчук «Коли приходить темрява»; кращим виданням для дітей –- «Рівненський буквар: краєзнавство для дітей і дорослих» Олени Медведєвої; кращим виданням з мемуаристики та документалістики –- працю Олександра Кулика «Терниста дорога: життєвий шлях і пастир. Діяльність архімандрита Мефодія (Сибіковського) (1902–1978 рр.)»; кращим історико-краєзнавчим виданням – монографію доктора історичних наук, професора кафедри історії України РДГУ Руслани Давидюк «Українська політична еміграція в Польщі: склад, структура, громадсько-політичні практики на території Волинського воєводства; кращим літературним дебютом – збірку «Живим та щасливим» талановитого поета зі Здолбунова Віктора Шупера. Кращою за художнім оформленням визнали книгу «Femme Watcher: поезія» Олександри Григорчук, дизайн та ілюстрації Антона Філика. І в останній, новій, номінації «Молодь про війну» переможцем визнали книгу Олени Захарченко «Вертеп. #РоманПроМайдан».
Серед авторів видань-переможців знані поети та прозаїки, науковці й дослідники старовини, духовного та культурного життя нашого краю, художники і громадські діячі, жителі Рівненщини, які дебютували у якості письменника.
Окремі автори отримали нагороди за свої видання поза номінаціями. Так, ГО «Рівненське обласне відділення УБА» відзначила книгу В’ячеслава Гольдіна «Слід на землі» та Неонілу Кожан – укладача науково-допоміжного біобібліографічного покажчика «Українець Алла Миколаївна: етнограф, краєзнавець, музейний фахівець». Голова обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка Іван Вєт­ров нагородив упорядників видання «Барви слова: книга про життя і творчий шлях Григорія Дем’янчука» Василя Басарабу і Любов Дем’янчук. За популяризацію мистецької освіти краю відзнаку від начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорія Таргонського отримав Богдан Столярчук. Відзначили також Надію Косміаді, завдяки чиїй фінансовій підтримці з’явилося видання «Георгій Косміаді: життя і творчість у документах».
За інформацією на http://libr.rv.ua.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити