Під час двадцять третьої сесії Здолбунівської міської ради сьомого скликання, яка відбулась у середу, 14 лютого, депутати розглянули понад 70 питань. Обговорення деяких з них було доволі жвавим.

Спочатку депутати заслухали звіти керівників комунальних підприємств за 2017 рік. Оскільки попередньо ці звіти обговорювали під час Дня депутата, то директор КП «Здолбунівкомуненергія» Валентина Шавронська, керівник КП «Здолбунівводоканал» Василь Мельник та директор КП «Здолбунівське» Сергій Потапчук відповідали на запитання депутатів та інших присутніх. Депутати, серед іншого, цікавилися й тим, хто замінюватиме бордюри, що обмежують доріжку по вулиці Мазепи. Як запевнив міський голова Ігор Ольшевський, якщо підрядник не виправить недоліки, проблему вирішуватимуть у судовому порядку.


Інформуючи про хід виконання рішення від 14.06.2017 р. № 440 «Про демонтаж пам’ятника М. Приходьку та передачу його Здолбунівському районному музею», заступник міського голови Володимир Кондратюк зазначив, що зараз триває підготовка майданчика на території Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею, де й буде встановлено пам’ятник. Депутати визначилися, що переміщення погруддя потрібно здійснити до 8 травня цього року. На сесійне засідання завітали представники родини Героя Радянського Союзу Миколи Приходька та групи місцевих активістів, які виступають за те, щоб пам’ятник цьому нашому земляку залишився на тому ж місці, де є зараз. На їх тверде переконання, на монумент дія Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» поширюватись не повинна. Адже той, кому пам’ятник присвячений, наголосила на сесії племінниця Миколи Приходька Галина, загинув зовсім молодим, 23-річним, у ході боротьби з окупантами України і не мав стосунку до НКВС. Свої аргументи «за», як і відповідні підписи здолбунівчан, наводив голова ініціативної групи В’ячеслав Розенбаум. Також родина М. Приходька підготувала звернення до міського голови та депутатів Здолбунівської міської ради з проханням призупинити виконання рішення ради за № 440 «Про демонтаж пам’ятника М. Приходьку та передачу його Здолбунівському районному музею». Натомість у залі розгорнулась палка дискусія. Прозвучало чимало контр-аргументів до позиції цих людей, зокрема й підтверджених копіями витягів з історичних документів, наданих Українським інститутом національної пам’яті. У підсумку родині М. Приходька у виконанні її прохання було відмовлено, натомість працівникам апарату ради дано протокольне доручення звернутись до архівних установ України для уточнення того, чи поширюється дія закону «про декомунізацію» на постать М. Приходька та пам’ятник йому.
Депутати затвердили звіт про виконання міського бюджету за 2017 рік, а також розподілили вільні залишки, внесли зміни до міського бюджету та до місцевих програм на 2018 рік. Так, серед іншого, тепер по 200 тис. грн. спрямовано на придбання цифрового флюорографа для Здолбунівської ЦРЛ та на будівництво лінії водовідведення на житловий масив по вулицях Мартинівка, Польова, Б. Тена, Івасюка і провулках Щепкіна й Комунальному. На фінансування заходів районної програми розвитку пластового руху передбачено 15 тис. грн., на придбання п’яти ноутбуків для Здолбунівського РЦПМД - 45,7 тис. грн., на встановлення пам’ятника вої­нам-афганцям - 40 тис. грн.
Понад двом десяткам здолбунівчан міська рада своїм рішенням надала матеріальну допомогу.
Міські обранці погодили інвестиційну програму КП «Здолбунівкомуненергія» на 2018 рік, розглянули проект рішення про ставки податків на земельні ділянки, на нерухоме майно від таких відмінне і перелік підприємств міста, які матимуть пільгу в сплаті земельного податку. Також депутати затвердили на 2018 рік, попередньо узгодивши з будівельними організаціями, розмір кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів комунальних підприємств, установ та організацій, він складатиме 5500,35 грн. Прийняли на сесії і Програму ефективної роботи та утримання водопровідно-каналізаційного господарства, діяльності з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії в м. Здолбунів на 2018 рік та відповідне фінансування.
Відповідними рішеннями депутати внесли зміни до Правил благоустрою м. Здолбунів та до Положення про громадський бюджет в місті Здолбунів. А от затвердження Положення про проведення міського конкурсу міні-проектів місцевого розвитку «Здолбунівська громада» перенесли задля детальнішого обговорення цього питання на засіданнях постійних комісій ради.
Після розгляду звернення депутата Рівненської обласної ради Владислава Сухляка щодо виділення коштів на встановлення пристрою примусового зниження швидкості по вулиці Зеленій, прохання це відхили. Адже, встановлювати такий пристрій там недоцільно, оскільки на цій вулиці наявні інтенсивний рух великовагового транспорту і високий рівень грунтових вод, а внаслідок віб­рації дорожнього покриття, це може призвести до руйнування житлових будинків.
Результатом розгляду зая­ви, яку подав депутат Антон Українець, стало звільнення його від виконання обов’язків голови постійної депутатської комісії з питань використання земельних ресурсів та охорони навколишнього середовища. Нового голову названої постійної комісії депутати не обрали, оскільки комісія не визначилась з єдиною кандидатурою, а жодна з двох запропонованих так і не набрала необхідної кількості голосів.
Депутати розглянули понад п’ятдесят питань, які стосуються земельних відносин, і більшість з них вирішили позитивно. Разом з тим, не затвердили проект із землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 23,2857 га для облаштування міського гідропарку в межах міста та, зрештою, перенесли його розгляд. Як наслідок, будівництво сцени в міському гідропарку знову відкладається на невизначений час.
§

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити