6 грудня — День Збройних Сил України

6 грудня - чергова річниця Збройних Сил України. Але це не тільки свято, але й щоразу новий етап для підбиття підсумків та окреслення перспектив. Сьогодні ми будуємо сучасну армію, яка була б здатна адекватно реагувати на зовнішні та внутрішні виклики, гарантуючи суспільству спокій та впевненість. 
Керівництво Міністерства оборони поступово та планомірно здійснює модернізацію Збройних Сил України. Однак, говорячи про наші досягнення та перспективи, ми не можемо оминути й проблеми. Найбільш відчутною з них є систематичне та катастрофічне недофінансування заходів Державної програми розвитку ЗСУ, яке ставить під сумнів можливість України зберегти свій суверенітет, територіальну цілісність і недоторканість власними силами.


Водночас, за будь-яких обставин, армія була і залишиться територією стабільності в Україні, опорою, гарантом і захистом нашої державності та завжди готова з честю виконати свій патріотичний та конституційний обов’язок.
Але рік, що минає, поставив перед світом і Україною нові загрози, які, здавалося, були вже призабуті. Відповідь всім цим викликам повинна бути одною - надійні гарантії захисту суверенітету і територіальної цілісності України дасть тільки повноцінне і повноправне входження України до Євроатлантичного простору колективної системи безпеки, яка охоплює провідні демократичні країни світу. Нині Україна продовжує прийнятий зовнішньополітичний курс, і в 2009 році наші військовослужбовці взяли участь у 8 миротворчих операціях під проводом ООН і НАТО. Також у полі зору держави має бути військовий захист українських інтересів у нових зонах ризику. Мається на увазі, перш за все, боротьба з піратством.
Ще одне завдання: Україна як держава з потужним військовим потенціалом, серйозними можливостями і ефективними технологіями, які часто не мають аналогів у світі, має технічно переоснастити військо. І така можливість є завдяки підприємствам ОПК. Адже важко говорити світу про чудове українське озброєння, важку техніку, ракети, системи зв’язку, коли Українська армія, наприклад, працює ще на лінійному зв’язку.
Держава повинна віддати армії все необхідне, тому що армія відплатить нам безпекою країни, її спокоєм, її гідним місцем у світі. У будь-які часи у лиху годину людина віддавала все своєму солдату. Тому що добре пам’ятала одне правило: якщо ти не будеш годувати свого солдата, будеш годувати чужого. На теперішній час Україна, як держава, не має ворогів і не очікує, що хтось наважиться зазіхати на її незалежність. Але існує тверде переконання - без сильної армії ніколи не буде сильної держави!
Щодо реформування Збройних Сил, то головний напрям - це курс на професійну армію. Пригадаймо: були переконання, що це можна зробити за 12 місяців, за півроку, “одним розчерком пера”, не даючи на це ні копійки. А бюджет цього року є одним із найгірших бюджетів Української армії за часів незалежності. Але в умовах катастрофічного недофінансування заходів бойової підготовки військові залишилися вірними собі і, всупереч прогнозам песимістів, провели масштабні навчання у різних регіонах держави. Вперше в цьому році завдяки рішенню парламенту не було проведено жодного міжнародного навчання із залученням іноземних військових підрозділів, адже, враховуючи фінансову спроможність українського війська, значну частину витрат, пов‘язаних із організацією навчань, закордонні партнери брали на себе, що дозволяло нашим військовим підвищувати свій вишкіл із мінімальними затратами.
Але ж держава, яка поважає себе, повинна передусім поважати тих, хто її захищає! Українське військо має унікальні героїчні традиції, і ніхто не має йти до його лав як кріпак. Офіцери та солдати повинні любити країну, святу землю, яка їх народила. А тому патріотичне виховання має стати одним із ключових ресурсів, який у будь-якій ситуації дає волю і силу солдату.
Незважаючи на всі політичні бурі і потрясіння, Збройні Сили продовжують показувати приклад вірності своїй почесній і нелегкій справі, залишаються керованими та законослухняними, користуються заслуженою довірою і повагою всього українського народу.
Тож сьогодні, в цей передсвятковий день, хочу подякувати всім військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил України, які у копіткій, напруженій повсякденній праці демонструють кращі людські та професійні якості, високу відповідальнісь і працьовитість, принциповість і вимогливість до себе та підлеглих.
З нагоди професійного свята бажаю всім - воїнам, ветеранам та працівникам Збройних Сил України, фронтовикам та учасникам бойових дій - міцного здоров’я, щастя, життєвих гараздів, натхнення, терпіння, родинного благополуччя та мирного неба над головою.
Олександр КОТЮБІН,
начальник відділення 167
ТЦК ВСК, прапорщик.

Comments are now closed for this entry