співпрацюють Товариство Червоного Хреста України та освітяни району

Товариство Червоного Хреста України - одна з найстаріших і найбільших громадських благодійних організацій в нашій державі. Його метою є гуманізація суспільства в цілому, тому серед основних завдань - дієва допомога найвразливішим верствам населення і громадянам, потерпілим внаслідок надзвичайних ситуацій, пропаганда здорового способу життя, заохочення людей до творення добра. Товариство та його волонтерський рух об‘єднують представників різних поколінь, працюють над реалізацією різноманітних гуманітарних програм.


Особливу увагу червонохрестівці приділяють просвітницькій роботі серед молоді, яка невдовзі творитиме майбутнє країни і світу. На виховання в юних громадянах людяності, віри у принципи милосердя, прагнення полегшувати страждання інших та зростати здоровими скерована й багаторічна співпраця Товариства Червоного Хреста України та освітян району.
Щороку в освітніх закладах організовують збір добровільних пожертв від педагогічних працівників та їх вихованців на розвиток Червоного Хреста, здійснення його гуманітарних програм. Так, у 2006/2007 н. р. цих благодійних внесків було зібрано на суму 3115 грн. 40 коп., у 2007/2008 н. р. - 4019 грн. 05 коп., у 2008/2009 н. р. - 4789 грн., а в 2009 р. - 6051 грн. Приємно відзначити, що кількість навчальних та позашкільних закладів, які долучаються до збору благодійних коштів, зростає - від 34 до 42 за вказаний період. Найактивнішими у цій місії не раз були Здолбунівські ЗОШ І-ІІІ ст. №№ 3, 6, міська гімназія, Мізоцький НВК.
Гарний приклад демонстрували педагоги, взявши участь у організованому 17 квітня 2007 р. Здолбунівською ЦРЛ Дні донора. Вони здавали кров, яку медики згодом використовували при виконанні онкологічних операцій, наданні допомоги при тяжких травмах, опіках, пологах. А зовсім нещодавно, у листопаді ц. р., соціальний педагог Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Олена Сидорук та психолог ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Ірина Крумен взяли участь в організованому ТЧХ України конкурсі “Волонтер року-2009”, представивши свій доробок в номінаціях “Кращий волонтер з надання допомоги вразливим людям” та “Кращий волонтер в рамках програм з профілактики ВІЛ/СНІДу”.
Вже традиційним стало щорічне проведення у школах району місячників Червоного Хреста. В їх рамках з учнями проводяться бесіди про історію Товариства і його діяльність, уроки милосердя, виховні години, зустрічі з працівниками Червоного Хреста, різноманітні акції, заходи, спрямовані на поліпшення умов життя найуразливіших верств населення. Наприклад, у квітні-травні ц. р. у навчальних закладах пройшла акція “Почуйте всі!” зі збору коштів на мікроскоп для лікування дітей з вадами зору.
Неодноразово у школах організовувались збори продуктів харчування, консервації, які передавались підопічним Товариства Червоного Хреста. А працюючи в загонах “Милосердя”, “Турбота” учні під керівництвом педагогів допомагають одиноким людям похилого віку, інвалідам, дітям-сиротам - вирішують побутові справи, організовують святкові привітання, просто допомагають відчути себе комусь потрібними. Проводячи благодійні ярмарки, діти збирають кошти для допомоги своїм товаришам у біді.
Значну увагу в загальноосвітніх закладах району приділяють профілактиці соціально небезпечних інфекційних хвороб, зокрема туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, в них активно пропагується здоровий спосіб життя, вільний від вживання алкоголю, тютюнопаління і наркотиків. Уроки здоров‘я, усні журнали, тренінги, конкурси малюнків, плакатів і стінгазет, арт-акції - лише частина заходів, які проводяться з учнями. Їх батьків залучають до медико-педагогічних навчань з проблеми охорони здоров‘я.
Поліпшенню санітарно-гігієнічної освіти учнів сприяє робота медико-санітарних гуртків під керівництвом шкільних медсестер. На заняттях діти вивчають історію Червоного Хреста, дізнаються про лікарські рослини і їх застосування, про засоби і методи боротьби з інфекційними хворобами, оволодівають навичками надання першої медичної допомоги і догляду за хворими. Своєрідним підсумком діяльності гуртків є щорічні районні змагання шкільних санітарних постів, організаторами яких виступають спільно районна організація Товариства Червоного Хреста України, відділ освіти райдержадміністрації і центральна районна лікарня. В останні роки високий рівень теоретичної та практичної підготовки демонструють санпости Дерманського НВК та Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ст., в трійку призерів входили і команди ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 та № 5, Мізоцького НВК, Білашівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Натхненниками і координаторами співпраці освітян з Товариством Червоного Хреста України вже багато років є працівники відділу освіти РДА та голова районної організації ТЧХ Володимир Григорович Бородій. Працюючи з впевненістю, що низка спільних доброчинних дій творить одну велику справу милосердя, вони докладають максимум зусиль, аби у дитячих серцях ніколи не проросли байдужість і жорстокість.
Ольга ЯКУБЧИК.

Comments are now closed for this entry