Під час колегії РДА матері загиблих воїнів АТО зі Здолбунівщини
Олена Миколаївна ПАЛІЧУК та Галина Миколаївна ШОЛУДЬКО
отримали відзнаки «Орден Матері бійця АТО». Фото з сайту Здолбунівської РДА.

Що саме на Здолбунівщині нині будують та ремонтують і, як загалом господарювали в районі протягом дев’яти місяців, обговорювали на останній колегії РДА, яка відбулася 26 жовт­ня.
Перший заступник голови Здолбунівської РДА Леонід Власюк відзначив наявність росту у галузі промисловості: за 9 місяців реа­лізовано продукції на 1,13 млрд. грн. Основну частку - 84 % - цієї продукції вироб­лено та реалізовано на підприємстві «Волинь-Цемент» філія ПАТ «ДЦУ», яке постійно нарощує свої потужності.
Натомість незначний спад у валовому виробництві продукції в АПК зумовлений тим, що на Здолбунівщині багато аграріїв зменшили посіви ранніх зернових та збільшили посівні площі соняшнику, кукурудзи. Тож після збору цих культур показники вочевидь поліпшаться.


Нині у районі зареєстровано 1148 безробітних, навантаження на одне робоче місце становить 15 осіб (торік - 20). Що ж до середньої заробітної плати, то у першому півріччі 2017-го її розмір на Здолбунівщині становив 5893 грн. У порівнянні з минулим роком середня зарплатня зросла суттєво - на 42 %, що зумовлено, передусім, підвищенням «мінімалки». Тим, кому розмір середніх «зарплатних» показників здається доволі високим, варто зрозуміти, що такі цифри маємо зокрема за рахунок підприємств «Волинь-Цемент» філія ПАТ «ДЦУ» та РФ «Львівська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», де фіксують постійний і суттєвий ріст зар­платні.
Розповів Леонід Власюк і про будівництво та ремонти, які нині тривають у районі. Станом на 1 жовтня цього року на будівництво, реконструкцію й капітальні ремонти з державного, обласного та районного бюджетів спрямовано 24,5 млн. грн. Найбільші суми було освоє­но на будівництві ДНЗ у
с. Новомильськ та спортивної зали ДЮСШ Здолбунівської районної ради.
- Якщо на рівні держави йдеться про ремонт країни, то ми з вами нині можемо говорити про певну реконструкцію району. Важливо, щоб усе те будівництво, яке розпочали цьогоріч, було завершено. Не потрібно втрачати ані дня, оскільки часу дуже мало, - резюмував інформацію про стан господарського комплексу голова РДА Сергій Кондрачук.
Зросли й доходи зведеного районного бюджету - у порівнянні з відповідним періодом минулого року його сума збільшилася на 29,5 млн. грн. Власні доходи районного бюджету також зросли - на 20,7 млн. грн. Утім, основні підсумки у районі підбиватимуть вже за результатами року.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry