закликали учасників круглого столу, присвяченого
Дню усиновлення, який в Україні відзначають 30 вересня

Захід для прийомних батьків та батьків-вихователів за участю керівників району та соціальних працівників відбувся у приміщенні Здолбунівської РДА 29 вересня.
Прийомних батьків та батьків-вихователів з нашого краю, яких на круглий стіл завітало семеро, вітали зі святом та подякували їм за сміливість. Адже брати під свою опіку дітей - справа відповідальна і непроста.
- Розумію, що оформлення усиновлення чи опіки над дітьми - дуже складний процес. Він потребує сил, мужності, наполегливості та бажання. Маю знайому, яка витратила півтора року на те, щоб узяти до сім’ї двох діток. А щоб цих дітей «поставити на ноги», треба докласти не менше зусиль, - зазначив заступник голови Здолбунівської РДА Сергій Гридін.
Під час заходу Сергій Гридін та керівник апарату Здолбунівської РДА Ігор Жовтанюк вручили грамоту Здолбунівської РДА головному спеціалісту сектора опіки та піклування служби у справах дітей райдержадміністрації Оксані Овдійчук (див. фото вгорі).


Нині на Здолбунівщині діє 9 дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, де разом виховують 40 прийомних діток.
У великих родинах особливу увагу, звичайно, доводиться приділяти багатьом важливим речам. Серед них - забезпечення безпеки малечі і дорослих. Тому під час зустрічі присутнім розповіли про протипожежну безпеку та продемонстрували основні прийоми надання першої медичної допомоги.
Особливо уважно потрібно ставитися до експлуатації електричних приладів, зазначив головний інспектор Здолбунівського районного сектора ГУ ДСНС України в Рівненській області Валерій Дроздюк.


Батькам, які виховують прийомних діток, потрібно чітко знати і те, як надавати першу домедичну допомогу. Як це робити правильно і яких помилок найчастіше припускаються ті, хто намагається допомогти, у ході круглого столу розповіла голова Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста України Марія Бєлікова (див фото внизу). Також учасники заходу мали змогу повчитися на манекенах робити непрямий масаж серця дорослим та немовлятам.
Зустріч підготували та провели працівники служби у справах дітей Здолбунівської РДА і районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У заході серед інших брали участь директор Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Павлова, фахівці із соціальної роботи центру Оксана Орещенко та Ольга Кухарчук, начальник служби у справах дітей Здолбунівської райдержадміністрації Марія Гуляр і головний спеціаліст сектора опіки та піклування цієї служби Оксана Овдійчук.
Ірина САМЧУК.
Фото автора.


 

До слова

Цьогоріч на Рівненщині вже всиновили 24 дитини, у 2016-му - двадцятьох. Як повідомив начальник служби у справах дітей Рівненської ОДА Віктор Марчук, цього року всиновлювали і по двоє братів та сестер з чотирьох сімей. Унікальним є й те, що двома сім'ями усиновлено по троє діток, усі - від 1 до 10 років. На сьогодні в області у родинах виховується близько 96 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Загалом за останнє десятиріччя на Рівненщині було усиновлено понад чотириста дітей, а до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу влаштовано майже півтисячі.

Comments are now closed for this entry