Анна ЛИМИЧ (ВОЙНАРОВИЧ) під час зустрічі з читачами
у Здолбунівській ЦРБ.

четвертого березня цього року пролягла дорога відомої на Рівненщині письменниці і поетеси, непересічної творчої особистості, педагога і психолога за фахом Анни Лимич (Войнарович). А поспішала Анна Андріївна на зустріч з працівниками книгозбірень нашого району, які очікували її у читальному залі Здолбунівської ЦРБ, де того ж дня мали галузеву нараду.
Завжди позитивна і щира Анна Лимич (Войнарович) з перших хвилин зуміла зацікавити аудиторію живою, емоційною та змістовною розповіддю про літературну творчість і власне світосприйняття. Літераторка презентувала свої книги, написані у різний час. Зокрема приділила увагу роману “Шляхами янголів”, який присвятила своїй рідній сестрі Світлані, збірці ліричних поезій “Світло для тебе”, нещодавно виданій друком книзі дитячих віршів “Мура-Гламура”. Згадала й про видання “Революція Гідності. Війна” - збірник, що став втіленням унікального для нашої країни літературного проекту, відгуком митців Рівненщини на події останніх років в Украї­ні, над яким також працювала.

Учасники заходу.


Щодо своїх подальших творчих планів, то Анна Анд­ріївна поділилась, що невдовзі вийде друком її “Казка про Чорнобиль”, написана ще на 20-річчя аварії на ЧАЕС, і що вже є матеріали для нової збірки її поезій. А також зауважила, що створення книги - процес тривалий і, як правило, на це потрібні роки.
На переконання письменниці, навіть попри нинішній “розквіт” електронних гаджетів, книга паперова, жива, існуватиме вічно. Адже є незамінною і, наче хороший друг, дарує неповторне спілкування зі Словом, мистецтвом.
Презентувала літераторка присутнім на зустрічі й нову свою роботу - книгу пізнавально-фантастичних оповідань для сімейного читання “Ельвіра в Країні Котів”, яка вийшла у видавництві “Волинські обереги” дуже невеликим накладом –всього у 120 примірників. Як зазначила Анна Лимич (Войнарович), на написання книги її надихнули історії з “Аліси в Країні Чудес” Льюїса Керрола. Працювала письменниця над книгою чотири роки, доповнюючи кожну з її редакцій новими героями, образами, оповідями.


Загалом головною героїнею книги є дівчинка Ельвіра, яка дуже мріє потрапити в Країну Чудес, та натомість на повітряній кулі з написом на кошику “КК” вирушає до Країни Котів разом зі своєю кицею Гламурою. Але є серед літературних персонажів і Час, “який завжди з Вами і якого треба берегти”, а “для чого - покаже саме життя”, і загадковий Хтось, і Чеширський Кіт та інші Коти різних порід. У чотирнадцяти главах книги вони розповідають свої історії, стають учасниками усіляких подій, а світ хвостатих пухнастиків завдяки авторці дивно переплітається з людським.
Окрім цих пригод, цікаво буде почитати й розміщені на сторінках книги вислови видатних людей про котів, розглянути чудові ілюстрації авторства Омеляна Мельничука. А от колосальне досягнення Країни Котів - те, що мрії в ній стають реальністю, а, відповідно, які мрії - така й реальність, можливо, спонукатиме дорослих читачів замислитися і змінитися, щоб зробити дійсність кращою й щасливішою.
- Усі ми часто марнуємо час, не усвідомлюючи, чим насправді є кожна відведена нам секунда, хвилина чи година. А жити треба тут і зараз, займаючись тим, що вмієш, можеш і що тобі до вподоби, цінуючи час і один одного. Тож щиро бажаю усім вам щастя, радості й любові, - завершила на світлій ноті свій виступ наша землячка-письменниця.
Присутні з інтересом ознайомлювались з виданнями її творів, які можна було тут же й придбати. Відбулась і автограф-сесія авторки. А в рамках акції “Письменницький маршрут” її чекають нові зустрічі з читачами.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry