Михайло Якимович ОВСІЙЧУК за роботою в бібліотеці.

Першого березня випов­нилось вісімдесят Відміннику освіти, заслуженому вчителю України, хорошій і шанованій людині - Михайлові Якимовичу Овсійчуку.

Народився Михайло Якимович у селі Півче, але велика частина його життя пов’язана з селищем Мізоч.
Після навчання у Львівському державному університеті, де здобув професію вчителя історії, М. Я. Овсійчук працював у Суємській школі. Спочатку вчителем, згодом - заступником директора, завучем. У 1975 році його призначили директором Мізоцької середньої школи, де також викладав історію й правознавство. На посаді керівника цього навчального закладу Михайло Якимович перебував до виходу на пенсію у 1998 році. Але й після цього деякий час працював вчителем. Усі, хто його знає, кажуть, що Михайло Якимович - вчитель від Бога.
За 33 роки невтомної праці на освітянській ниві Михайло Якимович виховав, виплекав гідну собі зміну - понад сорок його учнів стали педагогами й науковцями. Є серед них історики, є ті, хто здобув науковий ступінь кандидата наук, і ті, хто нині працює у престижних ВНЗ України.


Сини Михайла Якимовича - Віктор та Юрій - також його послідовники, обидва педагоги. Віктор викладає математику у Мізоцькому НВК, а Юрій – географію. Про династію мізоцьких педагогів Овсійчуків у 2013 році працівники телеканалу РТБ навіть зняли документальний фільм під назвою «СвітОсвіт».
За сумлінну працю в 1974 році М. Я. Овсійчук був удостоєний Міністерством освіти УРСР звання «Відмінник народної освіти», у 1987 році - «Отличник просвещения СССР», в 1990 році Указом Президії Верховної Ради УРСР йому було присвоє­но почесне звання «Заслужений вчитель Української РСР». Крім того, за педагогічну діяльність Михайла Якимовича неодноразово було нагороджено різними відзнаками, а в 1999 році йому вручили Подяку Президента України Л. Д. Кучми.
Михайло Якимович і зараз, незважаючи на поважний вік, енергійна й творча людина. Він завжди в курсі подій, що відбуваються в країні та за кордоном, цікавиться новинами економіки, політики, змінами в галузі освіти, культури… Крім того, вже багато років входить до бібліо­течної ради Мізоцької міської бібліотеки, є учасником крає­знавчого клубу «Берегиня». Його допомога, цікаві ідеї, авторитет як історика-краєзнавця та шанованої людини допомагають нам, працівникам бібліотеки, у зборі матеріалів з історії Мізоча.
Оксана ПАЛЬЧЕВСЬКА,
зав. Мізоцькою
міською бібліотекою.

Comments are now closed for this entry