У Здолбунові вшанували Небесну Сотню

Постріл... Другий… Третій… Хлопці, мов підкошені, падають замертво. Дерев’яні щити і благенькі каски не рятують від прицільної стрільби снайперів. Завмирає серце. Ти розумієш, що це не художній фільм. Ці хлопці - не актори. Вони не встануть, наче нічого і не трапилось, після команди режисера: «Стоп. Знято». Їх більше нема…
Цей п’ятихвилинний ролик повертає тебе на три роки назад. І той біль, наче й не покидав ніколи. Дивишся на тих, хто стоїть поруч. В їхніх поглядах читаються ті ж думки. У руках тремтять свічки, а крап­лі сліз зрадливо котяться по щоках. Двадцятого лютого у Здолбунові на площі Героїв Небесної Сотні на захід «ВІДВАЖНІ: НАШІ ГЕРОЇ» зібралося чимало небайдужих громадян.


Поблизу стенда з портретами загиблих героїв на бруківці палахкотять лампадки, громада та представники влади покладають квіти. Після спільного виконання присутніми Гімну України священнослужителі відправляють панахиду за Небесною Сотнею та усіма борцями, які загинули за незалежність України.
- Ті, хто дивляться на нас уже з іншого світу, чекають від нас змін. Сподіваються, що їхня жертва буде недаремна. Ждуть, щоб кожен з нас зробив щось таке, що назавжди змінить цю державу. Адже вони полягли не заради чогось великого, а задля того, щоб кожен з нас був у душі вільним, відчував себе сином цієї землі і гордився, що він – українець. Хай їм буде вічна пам’ять, а нам – добра згадка про те, якою ціною сьогодні дається кожен день нашого життя, - зазначає після панахиди настоятель Свято-Петро-Павлівського храму УПЦ КП у Здолбунові о. Віталій.


Кожен виступ торкає найглибші струни душі. Літературно-музична композиція «Україно, матінко, воскресни!» від учнів Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4, поезія Христини Полянської «Мій син - герой» у виконанні Інни Хлібюк, літературно-музична композиція «Сини України» від вихованок літературної студії «Зорецвіт» РЦТДЮ (кер. Юрій Бржечко) Марії Солтис, Дарини Пончук, Вікторії Годун, вірш «Героям Небесної Сотні» від учнів Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Юлії Бондар і Володимира Котовського, пісня «Героям Майдану» у виконанні учениці цієї ж школи Анастасії Семенчук.
Линуть в небо пісні і молитви, а з ними - небесні ліхтарики. Розходяться люди. Хтось, змерзнувши, вирушає додому, хтось - на вечірню екскурсію залою, присвяченою героям АТО та Небесної Сотні, Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею. Але всі - з думками про героїв, про їхні віру, відвагу й жертовність, які ще дов­гі роки, наче гострим лезом, краятимуть серця. І рана ця не загоїться, доки не будуть покарані ті, хто віддавав нелюдський наказ в час подій на Майдані, і ті, хто його холоднокровно виконував. Доки ми не почнемо гуртом змінювати країну, щоб досягти ідеалів, за які полягли герої Небесної Сотні.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry