чекає на школярів у новому навчальному році в рамках реалізації Програми створення єдиного
інформаційного простору освіти району на період 2016-2018 років

Станом на початок 2016 року з 34 загальноосвітніх шкіл району якісне Інтернет-з’єднання було лише у 10 закладах. Окрім семи міських шкіл, до мережі були під’єднані Здовбицька ЗОШ, Дерманський НВК «ЗОШ І ступеня-гімназія», Мізоцький НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцей». Ще у 8 школах підключення до Інтернету існувало завдяки спонсорській підтримці, проте його швидкість не відповідала потребам навчальних закладів.


Як повідомив голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, станом на 1 липня цього року завдяки коштам, виділеним на реалізацію програми, до мережі Інтернет з доступом до Wi-Fi підключені ще 4 заклади: Білашівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ», Гільчанська ЗОШ І-ІІІ ст., П’ятигірська та Новомощаницька ЗОШ І-ІІ ст.
- Окрім того, у Миротинській та Івачківській ЗОШ І-ІІ ст. на баланс навчальних закладів передано обладнання, придбане спонсорами, та укладено договори на надання послуг. Для Кунинської ЗОШ І-ІІ ступенів придбано додаткове обладнання, щоб покращити якість з’єднання. На часі - підключення до мережі Спасівської, Копитківської та Глинської ЗОШ І-ІІІ ст., передача обладнання та укладення договорів на надання послуг в Уїздецькій ЗОШ І-ІІІ ст. та Новосілківському НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ», - розповів Сергій Кондрачук.
За словами голови РДА, цьогоріч також заплановано підключити до Інтернету Мізоцький будинок школярів і молоді, Здолбунівський районний центр творчості дітей та юнацтва, районну станцію юних техніків. Крім того, до всесвітньої мережі підключать Бущанську та Будеразьку ЗОШ І-ІІІ ст., Новомильську ЗОШ І-ІІ ст., Ступнівський НВК «ЗОШ І-ІІ ст. - агроліцей», де забезпечення Інтернетом технічно складне через особливості рельєфу місцевості. У цих закладах заплановано здійснити підключення за допомогою супутникового зв’язку.
Отже, без доступу до мережі Інтернет залишаться 6 шкіл І ст. (у п’яти з яких відсутні комп’ютери) і Маломощаницька та Суємська ЗОШ І-ІІ ст. Їх підключення до мережі можливе лише через супутниковий зв’язок.
Відповідно до програми, наступним кроком буде створення внутрішкільних локальних мереж, придбання та оновлення комп’ютерної техніки. Тож у новому навчальному році багато сільських школярів зможуть використовувати можливості Інтернету не згірш міських однолітків.
Вл. інф.

Comments are now closed for this entry