На колегії РДА говорили про пенсії та ситуацію у районному історико-краєзнавчому музеї

Засідання колегії Здолбунівської РДА, що відбулося 7 липня, розпочалося з нагородження: голова РДА Сергій Кондрачук вручив здовбичанину Миколі Бовшовцю Почесну грамоту та цінний подарунок від голови Волинської ОДА за особливу мужність і відвагу, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України.
Потому члени колегії розглянули питання про здійснення делегованих повноважень визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчим комітетом Уїздецької сільської ради. Про стан справ в Уїздецькій сільраді розповів перший заступник голови РДА Лео­нід Власюк, резюмувавши, що загалом там працюють непогано, хоч є й певні зауваження. Наприклад, потрібно забезпечити централізований вивіз сміття на території сільської ради. Також членів виконкому зобов’язали щокварталу розглядати питання торгівельного обслуговування населення на території сільради та постійно здійснювати контроль за дотриманням режимів роботи закладів, щоб селяни могли купувати потрібні товари без перебоїв. Робоча група повинна обстежити заклади торгівлі з метою встановлення платників акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Ще одне зауваження, вже від голови РДА, - потрібно реєструвати звернення, які надходять до сільської ради.


Тішить, що пенсійні виплати наші пенсіонери отримують без затримок. «Працюємо стабільно, пенсію виплачуємо згідно з графіками», - зазначила начальник управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Світлана Жовтанюк, інформуючи про стан наповнення бюджету управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі, погашення існуючої заборгованості платників зі сплати обов’язкових платежів та стан виплати пенсії.
Наразі власними надходженнями виплату пенсій у районі забезпечити не вдається: за п’ять місяців 2016 р. у районі зібрали 19,72 млн. грн., тоді як лише у червні на виплати 15922 пенсіонерам спрямовано 24,8 млн. грн.
Розповіла Світлана Жовтанюк і про нововведення: з 1 серпня у відділеннях Пенсійного фонду прийматимуть документи на нове призначення пенсії, незалежно від того, де людина зареєстрована і проживає. Це має спростити процес призначення пенсій і позбавити людей необхідності подорожувати країною до місця реєстрації.
Насамкінець членів колегії проінформували про те, як у Здолбунівському районі виконують Програму розвитку музейної справи на 2014-2020 роки. Власне, приємно уже те, що у нас є що виконувати: у 2011 році в районі офіційно створений історико-краєзнавчий музей, а на початку цього року адмінбудівлю, де він розміщений, передано у власність громади району. Нині, за словами начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Елеонори Стеценко, триває формування музейного зібрання за активної участі керівника закладу Олега Тищенка.
Директор музею вже близько двох років з допомогою волонтерів впорядковує приміщення. Адже роботи там вдосталь для усіх: за цей період з будівлі було вивезено 110 тонн побутового сміття. Вже проведено певні внутрішні будівельні роботи, за благодійні кошти зробили ремонт та замінили електроосвітлювальні комунікації і прилади, придбали дошку для підлоги й інші матеріали. На виконання Програми у 2015 р. було передбачено 132,5 тис. грн. у районному бюджеті.
Цікаво, що у музеї вже побували на екскурсіях близько тисячі відвідувачів.
Однак, за словами Олега Тищенка, суттєвою проблемою наразі є відсутність у приміщенні опалення. Адже вже цьогоріч очікуємо відкриття першої виставки - до Дня Незалежності у музеї планують презентувати експозицію, присвячену Майдану, Небесній сотні та учасникам АТО з дуже цікавими експонатами. Цілком ймовірно, що цьогоріч буде відкрита і зала, присвячена Другій світовій війні.
- Для цієї виставки експонатів не бракує, а от з наповненням зали первісної історії та історії Середньовіччя матимемо проблеми, - вважає директор музею.
Натомість Сергій Кондрачук запевнив, що і зі стародавніми експонатами проблем у нашому музеї не буде, та подарував для колекції закладу цінний експонат - зуб мамонта, знайдений у крейдяному кар’єрі с. Новомильськ. Вочевидь, якщо експонатами для музею «скинуться» усі, хто свого часу знаходив на території краю щось подібне, експозиція справді вийде і цікавою, і багатою.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry