«Доля кожного українця залежить від того,
як відгукнеться на рідне слово його душа,
як рідне слово бринітиме в цій душі,
як воно житиме в ній…»
О. Гончар

Світлана Михайлівна РОГОВА.

Уже кілька десятиліть плідної творчої діяльності пов’язують Світлану Михайлівну Рогову зі Здолбунівським районним будинком культури. Чимало зусиль доклала вона для розвитку і збагачення культурного простору новими мистецькими імпрезами.
Нині Світлана Михайлівна має знач­ний художньо-мистецький досвід. Базою для нього свого часу стала професійна освіта. Її С. М. Рогова здобувала спочатку у Дубенському культурно-освітньому училищі (1974-1978 рр.), а згодом - у Рівненському державному інституті культури (1978-1983 рр.), де отримала диплом керівника театрального колективу. До слова, тоді навчатись у РДІКу було надзвичайно престижно.
Творчу діяльність розпочала Світлана Михайлівна у Володимирецькому районному будинку культури методистом з театрального жанру. Пізніше працювала інспектором з клубної роботи, директором, провідним методистом, режисером масових заходів Здолбунівського районного будинку культури.
Свої творчі здібності Світлана Михайлівна широко застосовує в режисурі та організації проведення численних культурно-мистецьких заходів, постійно вишуковує нові форми і методи культурологічної роботи, зокрема займається розробкою методичних рекомендацій та інших матеріалів щодо діяльності аматорських драматичних колективів і гуртків художнього читання. Саме вона - ініціатор та організатор районного огляду-конкурсу читців-аматорів «Кобзарева струна не вмирає», районного огляду-конкурсу драматичних колективів «Українська класика на сцені», а також створення народного аматорського театру читця «Пошук».


У травні 2008 року колектив під керівництвом С. М. Рогової з композицією «На Хресті Голодомору» представляв Рівненщину у Києві, на ХVІІ Всеукраїнському конкурсі читців, присвяченому пам’яті Т. Г. Шевченка. Висококваліфіковане журі конкурсу визнало виступ нашого колективу найкращим і відзначило дипломом лауреата.
Світлана Михайлівна - невтомна трудівниця. Її поважають колеги з районного будинку культури, усі працівники галузі. Наше життя - не просто кількість прожитих років, а насамперед хороші справи, якими наповнена трудова діяльність на культосвітній ниві.
Творчі роботи Світлани Рогової висвітлено на сторінках культурно-просвітницького збірника «Народна творчість Рівненщини», збірника сценаріїв тематичних культурно-мистецьких заходів до державних свят та пам’ятних дат КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості».
Своєю невтомною і творчою працею Світлана Михайлівна підтверджує, що культпрацівник - це професія від Бога. Тому з великою любов’ю та щирістю доносить рідне слово до українців, прагнучи доторкнутись до струн душі та серця кожного з них.
Валентина ТЕРЕБІЙЧУК,
директор
Здолбунівського районного будинку культури.

Comments are now closed for this entry