у селі Глинськ сьомого липня

У розпал духмяного літа приходить на українську землю свято молоді, сонця, води і вогню, свято давнього духу нашого роду — Івана Купала. За народними повір’ями, у природі цього дня відбуваються різні дива: квіти і трави набувають магічної сили, земля відкриває свої скарби, сонце спускається з неба, аби скупатися в річці, а опівночі розквітає вогнистим цвітом папороть...
Та, якщо у дохристиянські часи на Івана Купала зі щирою вірою вклонялися різним богам, то нині проводимо купальські святкування з метою збереження і популяризації сформованих упродовж віків народних звичаїв та обрядів, а також для організації культурно-мистецького відпочинку громад. За церковним календарем сьоме липня - день народження Івана Хрестителя.


У селі Глинськ, на березі річки, цього разу відбулося фольклорне мистецьке дійство «На Купала нічка мала». А передувала йому урочиста церемонія з нагоди відкриття моста закоханих. Розпочав її сільський голова Пет­ро Леонтійович Ольховець. Він наголосив на важливості кохання і міцної сім’ї в житті кожної людини.
Отож, відтепер після розпису і вінчання молодята мають змогу свої почуття скріпити ще й замком, який символізуватиме міцність їхньої сім’ї, розмістивши його на мосту закоханих у Глинську. Першою парою, яка це зробила, стали Ірина та Олександр Степанюки. А родинний гурт «Швагри МиРоВі» завершив урочистості виконанням низки пісень про кохання.
Потому там же, на березі річки, стартувало фольк­лорне купальське дійство, куди, звісно ж, завітали його невід’ємні персонажі - водяний, мавка, русалки та відь­ми.
Учасники гуртків будинку культури с. Глинськ порадували глядачів піснями, хороводами та конкурсами. Глядачі теж активно долучалися до участі у веселому дійстві, охоче танцювали під запальні пісні від родинного гурту «Швагри МиРоВі».
Наприкінці святкування хлопці спалили на обрядовому вогнищі Марену, дівчата ж пустили на воду вінки та втопили Купало.
Оксана ХАНДРУК,
директор будинку
культури с. Глинськ.

На фото: під час святкових заходів.

Comments are now closed for this entry