Принаймні, у цьому запевняють відповідальні за їх облаштування фахівці

Упродовж багатьох років звичними місцями масового відпочинку поблизу водойм для здолбунівчан є чотири пляжі - дитячий і дорослий, що по вул. Старомильській, а також пляжі по вул. Заводській і Шевченка (гідропарк). Але на сьогодні паспортизовано тільки три з них, дорослий пляж на Старомильському водоймищі статусу «офіційного» поки що не має.
Згідно з розпорядженням міського голови від 6 травня 2016 року за № 69-р на водних об’єктах міста (тобто на озерах по вул. Старомильській, Заводській та в гідропарку, що по вул. Шевченка) організовано сезон безпеки, який триватиме до 31 серпня. Як повідомили у міській раді, на усіх зазначених вище водних об’єктах працюють рятувальники, а на усіх пляжах - прибиральники, які щоденно забезпечують прибирання території та облаштованих там туалетів. У місцях масового відпочинку поблизу водойм встановлено контейнери для сміття і налагоджено його систематичний вивіз.


Також на усі пляжі завезено пісок, на трьох з них місця для безпечного купання дітей огороджено сітками, на двох (дитячому по вул. Старомильській та по вул. Заводській) обладнано питні фонтанчики.
За інформацією Здолбунівського районного лабораторного відділення Рівненського міжрайонного відділу ДУ «Рівненський ОЛЦ ДСЕСУ», вода з водоймищ у паспортизованих місцях масового відпочинку здолбунівчан (станом на 6.07.2016 р.) відповідає санітарним нормам.
- Дослідження наші фахівці проводять на дитячому пляжі по вул. Старомильській, пляжах міського гідропарку та по вул. Заводській. На цей час досліджено по 2 зразки води з пляжних питних фонтанчиків, 9 зразків води поверхневих водойм за мікробіологічними, санітарно-хімічними та паразитологічними показниками та 3 зразки грунту (піску) з пляжів за мікробіологічними та паразитологічними показниками. Зразки ці відповідали санітарним вимогам, крім проби води з дитячого пляжу по вул. Старомильській - за органолептичними показниками (сильний болотний запах, осад, каламутність). Але після вжитих міською радою заходів з очищення акваторії пляжів, мікробіологічні, санітарно-хімічні та паразитологічні показники якості води поверхневих водойм міста відповідають нормам.
Моніторинги стану пляжів, тобто 1 раз на місяць дослідження грунту і води з питних фонтанчиків та 2 рази на місяць - води поверхневих водойм, здійснюватимемо й надалі упродовж сезону, з травня по вересень, - розповіла завідувач цієї установи Наталія Будинка.
От тільки б ще відпочивальники більше дбали, аби пляжі і водоймища якомога довше радували усіх нас чистотою і затишком, лишались місцями релаксу і оздоровлення. Між тим, більшість з тих, хто в сезон поспішає, як кажуть, до води, чомусь діють за відомим принципом «після нас - хоч трава не рости»: попри усі заборони «збагачують» водойми жахливою «хі­мією» й інфекціями, коли миють там свої авто, перуть килими або купають тварин, а територію пляжів, не роздумуючи, «засівають» усілякою гидотою з пластику, папірцями та недоїдками після пікніків, бо прибрати за собою просто ліньки. Якщо так і далі чинитимуть, цілком можливо, що самі ж невдов­зі не знайдуть чистенького місця на пісочку чи травиці, аби розташуватися для відпочинку біля котроїсь зі здолбунівських водойм.
Не варто забувати і про правила безпечного купання, аби відпочинок на воді приносив лише втіху і здоров’я.
Ольга ЯКУБЧИК.
На фото: пляж на здолбунівській “Вісімці”.
Фото Ірини САМЧУК.

Comments are now closed for this entry