адже врожай цьогоріч очікується хороший

Учасники Дня поля оглядають лани кукурудзи.

Коли працюєш і отримуєш бажаний результат, тоді й відчуваєш найбільше задоволення від життя. Справедливість цієї істини добре знають аграрії, які трудяться на землі цілий рік. Відпочинок у хліборобів дуже короткий: не встигли зібрати збіжжя, як у поле знову виходить техніка на посівну. Але, незважаючи на тяжкий сільськогосподарський труд, задоволення від здобутків у цій сфері також може бути просто ней­мовірним. Коли під червневим сонцем до самого обрію розкинулося поле озимини і кожен колосок - повний, дорідний, то хочеться просити у Бога лише одного - доброї погоди, щоб спокійно зібрати зерно до засіків. А по тому - подякувати Всевишньому за черговий благодатний рік.

На полях ПСП «Хлібороб».


На Здолбунівщині цьогоріч очікують чудового врожаю. Здобутки наших аграріїв 23 червня бачили на власні очі учасники цьогорічного Дня поля, який уже вкотре організовує відділ агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Здолбунівської РДА на чолі з Леонідом Дмитруком. Цього року в заході традиційно взяв участь і голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук.
День поля - це традиційний щорічний огляд, під час якого керівники сільськогосподарських підприємств мають змогу проїхатися ланами району, побачити, що і як зростає у «колег», та поділитися власним досвідом. Адже скільки б не працювали хлібороби на нивах, щороку отримують і нові здобутки, і неоціненний досвід, який намагаються згодом втілити, щоб врожай був ще кращим.


Збиральна техніка вийде на лани найближчим часом – озимий ячмінь вже відливає золотом під сонячними променями. Загалом у нашому районі засіяно 19130 га площ, з них озимі культури займають 5950 га, ранні зернові - 8325 га, технічні культури - 2477 га.
Посіви озимих зберег­лися добре, адже минула зима не була суворою. Наприклад, у ПСП «Хлібороб» лан пшениці засіяли минулого року… 28 грудня. Нині ця нива колоситься, і, як стверджує керівник підприємства Петро Мосійчук, врожай дасть непоганий.
Посіяно на ланах Здолбунівщини і 270 гектарів гречки, за що сільгосппідприємства отримали з районного бюджету дотацію – нехай невелику, але все одно ці кош­ти є доказом того, що сільгоспвиробників намагаються хоч якось підтримувати. Загалом для часткового відшкодування витрат, пов’язаних з посівом гречки, перераховано 40 тис. грн.
220 га гречки посіяно у ФГ «П’ятигірське», також цю культуру сіяли і в ФГ ім. Шевченка та ПСП «Хлібороб». У ФГ «П’ятигірське» посіви гречки нічим не обробляли, проте очікують хорошого врожаю. А ще у цьому господарстві вирощують соняшник. Загалом ця культура зай­має 1300 га, хоч посіви ці - у Рівненському районі. Культура є доволі вигідною, оскільки за відносно невеликих капіталовкладень вдається отримати непоганий прибуток. Мають і потенційних покупців – насіння соняшнику купує Вінницький олійножировий комбінат. Натомість, як і в деяких інших господарствах, у ФГ «П’ятигірське» скоротили посіви сої. Господарі потроху відмовляються від великих площ цієї культури. А землі це тільки на користь, адже соя помітно виснажує грунт. Натомість у 2016-му наші аграрії сіяли горох - ця культура займає загалом 223 га.
Протягом насиченого враженнями дня учасники заходу оглянули посіви у ПСП «Україна», ПСП ПП «Здолбунівське», ТзОВ «Колос-інвест», ФГ «П’ятигірське», ПСП «Хлібороб», ПрАТ «Мізоцьке РТП», ТзОВ «Агроконсалт АВ». У висновках були одностайними: врожай цього року чекаємо добрий. А якщо погодні умови сприятимуть, то де-не-де навіть рекордний.
Ну а далі - черговий оберт безперестанної хліборобської праці: планувати, сіяти, підживлювати, захищати від шкідників… І намагатися втриматися «на плаву», попри усі труднощі. Бо коли у нашому аграрному краї колосяться ниви, то й у майбутнє дивитися якось спокійніше.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry