Традиційно в першу суботу липня кооперативна громадськість світу відзначає Міжнародний день кооперації

Це свято Міжнародний кооперативний альянс започаткував ще 1922 року. Починаючи з 1995 року, Міжнародний день кооперації відзначається під егідою Організації Об’єднаних Націй, яка проголосила цей день щорічною знаменною по­дією й закликала уряди держав відзначати його спільно з національними кооперативними організаціями. Нині Міжнародний кооперативний альянс, повноправним членом якого є і українська кооперація, об’єднує понад 240 кооперативних організацій, спілок, ліг 100 країн світу.

Завітавши до кооперативного магазину у селі Копиткове, розумієш, що випадкових людей у споживчій кооперації немає. З гарним настроєм зустрічають професійне свято продавці цього торговельного закладу Наталія Колабська й Вікторія Шиліна, адже у магазині широкий вибір товарів на будь-які смак та гаманець і завжди людно.
На фото зліва направо: Вікторія ШИЛІНА та Наталія КОЛАБСЬКА.


Значимою подією в житті споживчої кооперації України стало прийняття її як повноцінного члена до європейського співтовариства споживчих кооперативів Euro Coop, яке є повноправним партнером Євросоюзу і на європейському континенті захищає права споживчих кооперативів. Це дає нам можливість застосовувати логотип СООР на наших підприємствах.
Своїм корінням кооперація Здолбунівщини сягає у далекий 1902 рік, коли було створено Здолбунівське споживче товариство. Видатний письменник, наш земляк Улас Самчук, якого називають Волинським Гомером, згадуючи перші паростки коо­перації та території теперішньої Рівненської області у трилогії «Волинь», мав на увазі кооперацію нашого краю.
Споживча кооперація району сьогодні обслуговує більше 14 тисяч населення, переважно сільського. Райспоживспілка об’єднує Гільчанське та Мізоцьке споживчі товариства і Виробничо-заготівельно-торгове підприємство. Торгівлю здійснюють 16 торгових підприємств. У системі райспоживспілки трудяться 60 працівників.

Золотим фондом системи кооперації Здолбунівщини є її ветерани. У райспоживспілці впевнені, що, вивчаючи минуле, творимо майбутнє, тому підтримують постійний зв’язок з ветеранами, дізнаючись про роботу споживчої кооперації в минулі роки та дослухаючись до порад її досвідчених працівників. У переддень професійного свята завітали до колишнього головного бухгалтера райспоживспілки Ніни Павлівни Кравчук, яка прийшла працювати у систему 65 років тому, одразу по закінченні навчання у Рівненському кооперативному технікумі. Спочатку обіймала посаду бухгалтера. Вже працюючи, здобула вищу освіту у Львівському державному університеті.
На фото зліва направо: Ніна Павлівна КРАВЧУК, голова правління райспоживспілки Оксана Борисівна СОЛТИС-ШОЛУДЬКО та голова районної профспілкової організації працівників споживчої кооперації Любов Володимирівна КОНДРАТЮК.


Незважаючи на те, що нині Україна переживає найскладнішу кризу в новітній історії, кооператорам Здолбунівщини вдається, мобілізуючи всі сили, не лише утримувати районну споживчу кооперацію на рівні, не втрачаючи своїх міцних позицій та зв’язків з діловими партнерами, а й бути потужним наповнювачем бюджету. Лише за минулий рік система райспоживспілки сплатила обов’язкових платежів на суму мільйон сорок дві тисячі гривень, що майже на півмільйона гривень більше, ніж у попередньому році. Усе це - зарплати бюджетників, пенсії, допомоги по безробіттю, кошти на утримання армії. Чи знайдеться в районі ще настільки потужний платник податків, який займається роздрібною торгівлею?
Завдяки злагодженій роботі кооператорам вдалося зберегти матеріально-технічну базу системи, розширити обсяги діяльності, забезпечити стабільний фінансовий стан, поліпшити соціальний захист своїх працівників.


Попри складну ситуацію в країні, збільшення податкового навантаження правління райспоживспілки не припиняло робіт з оновлення підприємств споживчої кооперації та оснащення їх сучасним технологічним обладнанням. Більшість підприємств приведено до сучасного, конкурентного вигляду, і працюють вони під брендом СООР. Так, торік у розвиток матеріально-технічної бази вклали близько півмільйона гривень.
Та все ж найбільше і найцінніше надбання райспоживспілки - наші люди, прості працівники. Це вони творили славну історію коо­перації району і продовжують вписувати у неї нові сторінки. В районі добре відомі імена Галини Володимирівни Кондрачук - продавця магазину с. Кунин, Світлани Володимирівни Михайлицької - продавця магазину с. Уїздці, Ніни Миколаївни Рудик - продавця магазину с. Цурків, Наталії Віталіївни Колабської - продавця магазину с. Копиткове, Марії Савівни Прокоп’юк - продавця магазину с. Дермань Друга. І хоч названо тут лише кілька імен, та поваги і вдячності заслуговує весь колектив працівників системи райспоживспілки.
Низький уклін ветеранам споживчої кооперації, які зробили вагомий внесок у її зміцнення і розбудову: Купріяну Івановичу Устянчуку, Володимиру Івановичу Гуку, Антоніні Петрівні Тимо­щук, Ніні Павлівні Кравчук, Вірі Володимирівні Баюк, Софії Захарівні Іванець, Любові Зіновіївні Панасюк, Наталії Ярославівні Матяк, Тамарі Михайлівні Мельник, Ользі Миколаївні Степанчук та багатьом-багатьом іншим. Сьогодні, за браком газетної площі, я не можу перелічити імена всіх ветеранів, спеціалістів системи, працівників прилавку, які
своєю працею не один рік примножували і утверджують авторитет споживчої кооперації району.
Від імені правління райспоживспілки сердечно вітаю вас з професійним святом, висловлюю щиру вдячність за вашу нелегку, щоденну, добросовісну працю у споживчій кооперації Здолбунівщини.
Щиро бажаю вам та вашим рідним міцного здоров’я, достатку, добра і добробуту. Хай колосяться вірою, надією та любов’ю ваші життєві ниви! І нехай над ними завжди буде сонячно та мирно!
Оксана СОЛТИС-ШОЛУДЬКО,
голова правління
Здолбунівської
райспоживспілки. §

Comments are now closed for this entry