Під час забору донорської крові у ВПК Здолбунівської ЦРЛ.

Проблема донорства в Україні на сьогодні дуже гостра, бо потреба в донорській крові весь час зростає, збільшується кількість хворих, яких вона може врятувати, розширюється і перелік хвороб, лікування яких потребує переливання крові чи її компонентів. А от кількість донорів, на жаль, зменшується. З чим це пов’язано?

Насамперед це соціально-економічні причини. Люди не спроможні якісно харчуватися, що у багатьох з них спричиняє авітаміноз, анемії, і тому вони не можуть бути донорами. Багато хто боїться заразитися під час прямого переливання чи забору крові. Але страх цей абсолютно безпідставний, бо забір крові виконується одноразовими шприцами, а пряме переливання - одноразовими системами. Тож стовідсотково - жодної небезпеки немає.
Кров - геніальний “лікар”. Вона унікальна ще й тим, що за допомогою її препаратів - фібриногену (при кровотечах), гамаглобуліну (засіб при імунодефіциті), альбуміну (при лікуванні опіків, шоків) та багатьох інших - медикам вдається рятувати людські життя.


Завдяки донорській крові збережено живими сотні тисяч людей, як в мирний, так і в воєнний час. Та ореол тих, хто власною кров’ю рятує життя людей, потьмянів. Донорський рух втратив підтримку держави, керівників різних рівнів, бо лікуються вони не разом з більшістю своїх співгромадян.
У нашому районі, попри усі наявні на сьогодні труднощі, план із забору донорської крові виконується на 100 %. Забезпечують цей процес у відділенні переливання крові Здолбунівської ЦРЛ лікар В. В. Самчук, медична сестра Т. В. Гарнага та молодша медична сестра
О. І. Нетикша. Їхня робота завжди чітка і ефективно організована.
Двадцять один рік минув відтоді, як Верховна Рада прийняла Закон “Про донорство крові та її компонентів”, затвердивши мізерні компенсації за здану кров, але, на жаль, не всі і з цих пільг надаються сьогодні на місцях. Причина одна - відсутність коштів. Та попри все благородство у багатьох душах не згасло. Є чимало наших земляків, які за першим покликом діляться своєю кров’ю зі стражденними, зболеними, знесиленими. Тож хочу передати низький уклін від врятованих ними людей Почесному донору Ю. Г. Королю, а також таким активним учасникам донорського руху, як В. Ю. Синицький,
В. В. Яворський, В. П. Цибульський, В. В. Бондарчук, М. М. Кардаш, В. А. Ясен,
С. І. Мороз, медичні працівники різних відділень Здолбунівської ЦРЛ Д. П. Сергійчук, О. В. Климовець, Л. І. Кондратюк, І. М. Осік, А. В. Кондрачук, Н. М. Миронюк, А. В. Мичка, І. І. Крупеня,
О. А. Шуст і багатьом іншим.
Товариство Червоного Хреста України, за своїм статутом, який передбачає сприяння охороні здоров’я населення, може брати участь у виконанні державних цільових та місцевих програм розвитку донорства крові та її компонентів, їх фінансуванні, разом з органами та закладами охорони здоров’я здійснювати роботу із залучення громадян до лав донорів, пропагуванні серед населення безоплатного здавання крові та її компонентів, здійснює згадану вище діяльність згідно зі ст. 7 (зі змінами, внесеними згідно з ЗУ про донорство N 3421-IV (3421-15) від 9.02.2006 р.) Закону України «Про донорство крові та її компонентів».
Товариство Червоного Хреста України запрошує тих, кому виповнилося 18 років, у кого милосердя і доброчинність не обмежуються лише словами, хто, попри всі життєві негаразди, має мужність, щоб здати кров і врятувати життя іншим, поповнити донорські лави. Зауважте, що, даючи свою кров для переливання, саме донори рятують життя і повертають до трудової діяльності десятки тисяч громадян. Між тим, як довели науковці, здача 250-450 мл крові зовсім не шкодить організму людини.
Здолбунівська РО ТЧХУ, працівники відділення переливання крові Здолбунівської ЦРЛ звертаються до мешканців району з проханням стати активними учасниками донорського руху. Вас чекають за адресою: м. Здолбунів, вул. Степана Бандери, 1, відділення переливання крові центральної районної лікарні.
Марія БЄЛІКОВА,
голова Здолбунівської РО ТЧХУ.

Comments are now closed for this entry