Біля серця на грудях - червоні маки, а до неба линуть молитви… День пам’яті та примирення, річниця перемоги над нацизмом у Європі... Тепер вже не пафосні події, а гіркий спомин про нещадну Другу світову, яка забрала мільйони життів, скалічила душі та принес­ла розруху. А сьогодення спонукає замислитись над безглуздістю війни, її кровожерливістю та здатністю знищувати на своєму шляху всіх і все. Саме тому в Україні 8-9 травня вже другий рік поспіль без помпезних гучних святкувань поминають жертв Другої світової та вшановують її ветеранів.
У Здолбунові цьогоріч такі заходи провели 9 травня. Адже у неділю, 8 травня, люди поминали близьких. Тож у понеділок чимало здолбунівчан зібралось на Площі Героїв Майдану та разом зі священиками помолилися за мир і злагоду в Украї­ні та за захисників Віт­чизни. Присутні також з вдячністю згадали жінок-героїнь Другої світової вій­ни, вшанували матерів загиблих воїнів АТО.
Відзнаки отримали воїни-афганці. Двадцять п’ять років тому їм теж довелось пережити жахіття війни, але на території чужої держави.


Лунали промови районних та міського керманичів, творчі колективи співали душевні пісні, здолбунівчани покладали квіти до пам’ятних місць. Напевно більшість квітів та вінків принесли до Меморіалу Слави у міському сквері.


Поруч з ветеранами Другої світової стояли ветерани війни сучасної. Їх розділяє два-три покоління, але усвідомлення жаху війни об’єднує. Боєць 28-ї Окремої механізованої бригади Анатолій Прокопчук переконаний, що учасникам Другої світової потрібно віддати шану, адже у свій час вони також боролись проти ворогів:
- Це ж їхнє свято, так само, як і для афганців 15 лютого. Дасть Бог, і в нас скоро таки буде перемога, - каже пан Анатолій і гірко посміхається. - У мене дід воював в УПА, хоч не зізнавався в цьому довго...
Тим часом ми продовжуємо виносити уроки з Другої світової. Через 71 рік після капітуляції нацистської Німеччини доля підкидає нове випробування - протистояння з «борцем» проти фашизму - Росією. І в цій борні маємо вистояти.
Ірина САМЧУК.

На фото: під час заходів.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry