Позачергову сесію Здолбунівської районної ради, яка відбулася 20 квітня, скликали, щоб розподілити вільні залишки коштів, внести зміни до районного бюджету, а також відпустити у «вільне плавання» районну газету.

Перед сесією ці та інші питання детально обговорили члени постійних комісій райради, тож у сесійній залі обійшлося без особливих суперечок. Зате на засіданнях комісій неодно­значні моменти виникали. Особливо ж там, де йшлося про розподіл вільних залишків коштів. Адже листи та запити щодо фінансування у райраді та РДА отримують чи не щодня. Тож фактично виходить, що суттєва частка вільних залишків бюджету, які, згідно з амбітними планами керівництва району, мали використати на початок будівництва великого спорткомплексу, розійдеться на «латання» дірок. Причому, у більшості випадків таких, які латати вкрай необхідно. Потрібно профінансувати частку районного бюджету на реконструкцію покрівлі та фасадів із заміною вікон Гільчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, щоб отримати співфінансування з обласного бюджету. А також відремонтувати фасад Здолбунівської гімназії. Потрібно забезпечити соціальний захист малозабезпечених громадян. І придбати шкільний автобус для Білашівського НВК. І ще десятки ось таких «потрібно». Тому, якщо проаналізувати нинішню ситуацію, то стане зрозуміло, що господарювати у районі зараз доволі непросто. А тим паче – прагнути «відкласти» зекономлене на капітальні вкладення.


Під час сесії усі зміни до бюджету, а також зміни та доповнення до Програми економічного та соціального розвитку Здолбунівського району на 2016 рік депутати підтримали. Також обранці проголосували за ряд інших важливих питань, серед яких – прийняття у спільну власність територіальних громад району структурного підрозділу Міської лікарні № 2 Рівненської міської ради – поліклінічного відділення станції Здолбунів з комунальної власності територіальної громади м. Рівне; створення комісії з прийняття у спільну власність територіальних громад району адміністративної будівлі, у якій працюватиме Здолбунівський районний історико-краєзнавчий музей.
Крім того, депутати погодили реформування редакції районної газети «Нове життя» шляхом виходу Здолбунівської районної ради зі складу співзасновників, з перетворенням редакції членами її трудового колективу в суб’єкт господарювання зі збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації, як цього вимагає Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Тож відтепер редакція газети перебуває у процесі роздержавлення та очікує внесення до Зведеного переліку об’єктів реформування Державного комітету телебачення і радіомовлення України.
Постала на сесії і дражлива тема перевезення пенсіонерів – з боку фракції Радикальної партії Олега Ляшка прозвучала пропозиція звернутися до центральних органів влади з вимогою вирішити питання відшкодування коштів за пільгове перевезення. Однак районні обранці постановили перенести обговорення цього питання на чергову сесію, яка відбудеться у травні.
Не менш нагальну проблему щодо оптимізації шкіл району порушила директор Старомощаницької ЗОШ І-ІІ ступенів, звернувшись до депутатів з проханням у процесі оптимізації діяти так, щоб насамперед були враховані інтереси учнів. Депутати з необхідністю дбати про дітей погодилися. Проте зрозуміло, що оптимізації уникнути не вдасться, оскільки субвенцію з державного бюджету школи на кшталт Старомощаницької будуть отримувати лише у разі перетворення їх на початкові навчальні заклади. Однак про це мова йтиме згодом – під час наступного сесійного засідання.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry