Під час зустрічі гостей.

У Здолбунівському районі обов’­яз­ково реалізовуватимуть нові проекти з енергоефективності. Черговим стимулом до цього стала четверта Міжнародна конференція «Системи тепло-, енергопостачання. Енергосервіс. СТЕПЕС. (SHESES’16)», присвячена науково-практичним, технічним, економічним і екологічним аспектам енергоефективності.
Двадцять третього березня у Здолбунівській РДА урочисто зустрічали гостей, які з’їхалися до нашого райцентру, щоб обговорити ряд актуальних питань щодо концепції сталого розвитку теплової енергетики, відновлювальних низьковуглецевих джерел енергії, автономних та локальних систем генерації електроенергії й ін. У конференції взяло участь поважне товариство спеціалістів цієї галузі, зокрема в. о. директора Інституту технічної теплофізики НАНУ, член-кореспондент НАНУ Юрій Снєжкін і заступник директора департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності Рівненської ОДА Валерій Гуз.


Як зазначив перший заступник голови Здолбунівської РДА Леонід Власюк, захід такого рівня на Здолбунівщині стимулюватиме до втілення нових проектів з енергоефективності.
- Ми, як влада, розуміємо, що не в повній мірі використовуємо ті можливості та ресурси, які є у нашому краї. Наприк­лад, у нашому районі є торфовище, але немає виробництва торфу. Є ріки, але відсутні гідроелектростанції, нема вітрових, сонячних електростанцій, а також заводів, які виробляють електроенергію з альтернативних видів палива. Але ми сподіваємося реалізувати нові заходи задля ефективного використання енергоносіїв, - стверджує Леонід Власюк.
Підтримав прагнення наших земляків до змін на краще і Юрій Снєжкін, зазначивши, що метою конференції є якраз обмін досвідом та допомога у вирішенні проблем, які зараз існують на Здолбунівщині у сфері енергоефективності.
- Нині вся Україна переживає дуже складні часи, і питання енергоефективності, використання відновлювальних джерел енергії, підвищення інтенсифікації виробництв стоїть на першому місці. Наш Інститут технічної теплофізики працює якраз у цьому напрямку. Розумію, часи складні, потрібно багато коштів… Але є й питання, які можна вирішити завдяки чіткій і правильній організації. Тож Здолбунів повинен стати одним з найенергоефективніших міст України, - резюмував науковець.
Гості оцінили ті проекти з енергоефективності, які вже реалізовано у Здолбунові. Зокрема ознайомилися з впровадженням твердопаливних котлів «Gefest-profi U», оцінили, як відбувається заміщення природного газу місцевими видами палива в котельні Здолбунівської ЦРЛ, дізналися про підвищення ефективності використання природного газу за рахунок монтажу котельні «Віс­ман Вітоплекс» по вул. Шевченка, 202, та про результати енергозаощадження на ПАТ «Волинь-Цемент».
Під час конференції її учасники порушили чимало проблемних питань, обговорення яких сприяло кращому розумінню присутніми цінності проектів, які дають змогу економити енергоресурс.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry