Дільничні інспектори міліції є особливою ланкою в структурі органів внутрішніх справ. Ця їх особливість не визначається професійними або якимось іншими поняттями. Професіоналізм - категорія загальна. І професіонали мають працювати всюди.
Дільничні інспектори міліції повсякчас перебувають у безпосередньому контакті з громадянами, першими дізнаються про те, що і де трапилося. Саме від їх бажання й уміння налагодити контакт із людьми залежить, насамперед, наскільки довірливими будуть між ними стосунки, наскільки упевнено себе почуватимуть громадяни.
Уміння бути “своїм серед своїх” довів дільничний інспектор міліції Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області старший лейтенант міліції Андрій Васильович Берник. Народився він 1983 року у с. Новосілки. Закінчив Мирогощанський аграрний коледж і вирішив пов’язати своє життя з міліцією. Нині Андрій Васильович обслуговує 4 тисячі населення Новосілківської і Копитківської сільських рад.
Населення відгукується про А. В. Берника як про універсальну людину. Це і детектив, і експерт, і економіст, і психолог, іноді навіть психіатр - все залежить від ситуації. Тому й люди бачать у ньому партнера, помічника, до якого можна звернутися за допомогою або просто за порадою.
Сільський “шериф” щодня на дільниці практично сам, тому і розраховує на власні сили. В нього немає патрульного екіпажу, працівників ДАІ чи “Беркута”, тому рішення здебільшого необхідно приймати негайно. Головне правило молодого старшого лейтенанта: краще запобігти злочину, ніж потім його розкривати. Тому, зрозуміло, профілактична робота для нього завжди є основним завданням. Першочергове забезпечення контролю за такими категоріями осіб, які перебувають під адміністративним наглядом, раніше засудженими, засудженими умовно, осіб, які допускають насильство в сім’ї, за батьками, що негативно впливають на виховання дітей, п’яницями, наркоманами, психічно хворими людьми, від яких можна щохвилини очікувати вчинення злочинів та правопорушень, проведення з ними цілого комплексу організаційних та профілактичних заходів, запобігання злочинності серед неповнолітніх.
Свій робочий день дільничний завжди розпочинає з телефонного спілкування із сільськими головами, під час яких дізнається про стан справ на адміндільниці, що обслуговує. Проте важливішим А. В. Берник вважає вуличне спілкування з мешканцями сіл, це дає йому змогу добре знати стан справ на дільниці, проблеми, які хвилюють громадян.
Головне в спілкуванні з людьми, вважає Андрій Васильович, уважно вислухати їх, дати вичерпні відповіді на поставлені запитання та за можливості надати практичну та юридичну допомогу. Такий підхід до справи забезпечує довіру людей до працівників міліції, сприяє підвищенню авторитету міліції серед людей.
За роки своєї служби А. В. Берник неодноразово нагороджувався почесними грамотами та подяками, а нещодавно за зразкову службу Управлінням УМВС України в Рівненській області був нагороджений значком “За відзнаку в службі “ ІІ ступеня.
Людмила Горбач,
дільничний інспектор міліції Здолбунівського
РВ УМВС, ст. лейтенант міліції.

Comments are now closed for this entry