Волонтерська діяльність на території Національного природного парку (НПП) “Дермансько-Острозький” вже стала традиційною. Парк площею 5448,3 га розміщений у трьох фізико-географічних областях - Малому Поліссі, Волинській височині та Середньоподільській височині, що зумовлює значне різноманіття ландшафтів, флори та фауни на його території. Тут гніздяться птахи, занесені до Червоної книги України.


Цього разу діяльність волонтерів Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) була спрямована на приваб­лення саме червонокнижних видів на територію НПП. Досвід приваблення лелеки чорного в місця з низьким рівнем турбування на території Полісся є досить успішним. Попередньо створені платформи для гнізд лелеки були доставлені на територію парку, де волонтери закріплювали їх на старих розлогих дубах. Паралельно займалися розвішуванням будиночків для кажанів, синичників та штучних гніздівель для сов. Після плідного робочого дня власник зеленої садиби (с. Ілляшівка), де зупинились на відпочинок волонтери, пригостив їх рибною юшкою. Наступного дня гості відвідали туристично привабливі місця Національного парку, а саме заповідні урочища Пекло та Зіньків камінь. Побували й у місті Острог.
Четвертий волонтерсь­кий виїзд був успішним, адже вдалося багато зробити для збільшення фауни парку. Працівники НПП “Дермансько-Острозький” сподіваються на подальшу співпрацю з волонтерами.
Галина КАЛЬЧУК,
старший науковий співробітник
НПП “Дермансько-Острозький”.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації. Коментатори які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі неавторизованих користувачів друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити