Аматорський театр «Кажан» презентував нову виставу

Чи здатні ми переосмислити своє життя? Зробити правильний вибір? Виправити вже скоєне? Такі думки навіює нова вистава «Погляд крізь стіну» театральної студії «Кажан» Здолбунівського БКЦ, прем’єра якої відбулась минулої суботи.
Незважаючи на те, що цього разу театрали особливо не рекламували виставу, обмежившись оголошеннями в мережі Інтернет, переглянути її прийшло чимало здолбунівчан. Їхні очікування виправдалися: після вистави глядачі випромінювали щире захоплення та обмінювалися враженнями від побаченого.


Драматична притча антивоєнного характеру, поставлена за п’єсою маловідомого російського драматурга Анд­рія Бурланкова, й справді змусила глядача зазирнути крізь стіну. Відчути безжальність і безглуздість війни. Адже вона не тільки руйнує територію військових дій, а й людські долі. Усі герої п’єси стали жертвами вій­ни, жертвами чужих амбіцій та ідей. Як розповів режисер театральної студії Василь Гізун, п’єса зацікавила тим, що відображає сучасну дійсність.
- Для постановок ми використовуємо сучасну драматургію, бо на сьогодні вона є актуальною, - розповідає Василь Гізун. – «Перелопативши» велику кількість матеріалу, один з акторів знайшов п’єсу сучасного російського автора Андрія Бурланкова. Нещодавно на одному з фестивалів драми він посів призове місце з цією роботою. П’єса є притчею, не прив’язаною до конкретної країни та часу. Але окремі репліки, вкраплення таки накладаються на наше сучасне життя.
Режисер поділився планами на майбутнє: до Все­світнього дня театру трупа планує виїзний показ вистави «Коли сплячий прокинеться». А ще режисер мріє про те, що кількість прихильників здолбунівської трупи зростатиме, і «Кажан» зможе перетворитися на справжній репертуарний театр.
Всього «кажани» за три роки свого існування встиг­ли поставити чотири вистави, кожну з яких оцінили не лише здолбунівчани, а й глядачі з інших міст, де актори бували на гастролях.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry