розглядали питання порядку денного депутати на четвертій сесії райради

Звітує голова РДА Сергій Кондрачук.

 

Засідання четвертої сесії Здолбунівської районної ради сьомого скликання, яке відбулося 24 лютого, було доволі насиченим та багатолюдним. У результаті двадцять дев’ять питань порядку денного та кілька запитів, внесених до пункту «Різне», обговорювали й погоджували протягом майже чотирьох годин.
Цього разу депутати випробували нововведення: усі питання в цілому затверджували поіменно. Таку новацію передбачає Закон України «Про внесення змін до ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменного голосування». Отже, рішення місцеві ради відтепер приймають щляхом відкритого поіменного голосування, окрім ряду випадків, коли їх ухвалюють таємним голосуванням. Результати голосувань обов’язково оприлюднюють на офіційному веб-сайті в день голосування. Тож відтепер кожен виборець зможе побачити, як голосував щодо певного питання «його» депутат. Відповідні зміни депутати внесли до Регламенту Здолбунівської районної ради сьомого скликання.
Перед початком засідання рідним наших земляків, загиблих на Сході, вручили нагороди. Орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно нагороджено Олександра Шолудька, медаллю «За військову службу Україні» - Андрія Бріка.

За звіт голови РДА - одноголосно

На засіданні депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за 2015 рік. Рішення ухвалили швидко, оскільки питання поперед­ньо розглядали на засіданнях комісій. Натомість звіт голови РДА щодо здійснення районною державною адміністрацією делегованих повноважень за період з лютого 2015-го по лютий 2016 року присутні слухали протягом тривалого часу. Голова відзвітував про те, що вдалося зробити протягом вказаного періоду, демонструючи слайди з цифрами, графіками та світлинами. Тому розповідь вийшла хоч і тривалою, проте доволі жвавою.


Сергій Кондрачук «про­йшовся» по галузях, розповідаючи як про певні здобутки, так і про ті проблемні моменти, які «здолати» не вдалося. Так, у промисловості та сільському господарстві справи йдуть відносно непогано. Зі станом доріг ситуація гірша, хоч деякі шляхи ремонтували, і певні кошти на це виділяли. Так звані ямкові ремонти проведені на багатьох дорогах району, хоч якість цих робіт, як відомо, традиційно бажає кращого.
У якості позитиву голова відзначив активізацію закупівель шляхом використання системи «ProZorro», плідну роботу Здолбунівського районного ЦНАПу, а також втілення у життя 9 енергоефективних проектів, реалізованих за кошт обласного, районного та місцевих бюджетів. Є чимало здобутків у галузі культури та освіти. А от медичну галузь голова РДА назвав «найпроб­лемнішою», зазначивши, що більшістю здобутків варто завдячувати насамперед «медичним» керівникам - Владиславові Сухляку, головному лікарю Здолбунівської ЦРЛ, та Олегові Сумку, керівникові Здолбунівського районного ПМСД. Наостанок Сергій Кондрачук подякував усім керівникам підприємств, підрозділів РДА, керівництву та депутатському корпусу Здолбунівської райради минулого скликання, відзначивши ефективність спільної роботи. Натомість у депутатів сьомого скликання питань до голови РДА не виявилося - його звіт затвердили одноголосно. Щоправда згодом, під час обговорення звернень до депутатів на адміністрацію «кивали» не раз. Тому можна сміливо припустити, що, незважаючи на здобутки, проблемних питань у голови РДА та його підлеглих у нинішньому році буде не менше, аніж у попередньому.

Ділити гроші - справа серйозна

Депутати також затвердили районну програму економічного та соціального розвитку на 2016 рік і підтримали ще ряд програм, які дадуть змогу втілювати у життя напрацювання у різних галузях. Пожвавлення серед районних обранців виникло, коли взялися до обговорення розподілу вільних залишків коштів та внесення змін до районного бюджету на 2016 рік. Як зазначив керівник фінансового управління РДА Володимир Нечипорук, за рахунок перевиконання районного бюджету вільні залишки у попередньому бюджетному періоді склали 5,5 млн. грн. Згідно з бюджетним кодексом, розподіл цих коштів здійснює районна рада. Проте з’ясувалося, що не всі обранці на етапі сесії розуміють що й до чого. Зокрема депутат Юрій Шадий зазначив, що процес розподілу коштів є не зовсім зрозумілим, тож депутати не до кінця усвідомлюють, за що саме вони голосують у «бюджетних» питаннях. На що голова райради Олег Дацюк порадив депутатам відвідувати комісії, президію та заходити «у гості» до профільних управлінь РДА, якщо потрібно отримати певні роз’яснення. Тож обранці таки підтримали запропонований розподіл вільних залишків, з яких, зокрема, 675 тис. грн. спрямовано на будівництво дошкільного навчального закладу в
с. Новомильськ, 180 тис. грн. – на виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво спортивного залу та допоміжних приміщень у Здолбунові в районі «вісімки».
Крім того, своїм рішенням депутати створили Комунальне підприємство «Здолбунівське реєстраційне бюро». Нове підприємство, директором якого працюватиме Вадим Мішура, обслуговуватиме територіальні громади району, здійс­нюючи державну реєстрацію права власності, інших речових прав на об’єкти нерухомого майна та ін. При цьому голова райради наголосив, що громадяни повинні чітко розуміти різницю між ЦНАПом, який є своєрідним посередником між громадянами і надавачами послуг, та новоствореним КП, котре забезпечуватиме безпосереднє здійснення реєстрації. Тож керівники райради сподіваються, що нове КП буде прибутковим та поповнюватиме місцеву скарбницю, при цьому забезпечивши робочими місцями кваліфікованих спеціалістів.

Медики та тренери хочуть працювати...

Йшлося на сесії і про надзвичайно наболіле питання - ситуацію у Здолбунівській залізничній лікарні. Як проінформувала начальник відділу економічного розвит­ку, торгівлі та міжнародного співробітництва Здолбунівської РДА Валентина Бухало, рішенням Рівненської міськради прийнято рішення щодо реорганізації міської лікарні № 2 Рівненської міськ­ради, яка є правонаступником ДЗ «Відділкова лікарня ст. Рівне ДТГО Львівська залізниця» шляхом виділу її структурного підрозділу - поліклінічного відділення ст. Здолбунів. Вирішено було передати цей підрозділ з комунальної власності територіальної громади м. Рівне у комунальну власність територіальної громади Здолбунівського району. Процес прийому-передачі до 15 квітня 2016 року здійснюватиме спеціально створена комісія. Тим часом 29 січня працівники міської лікарні № 2 цього року були повідомлені про можливе звільнення до 31 березня 2016 року. Щоправда частину медиків з залізничної лікарні буде працевлаштовано на вакантні посади у Здолбунівському районному ПМСД. Проте йдеться лише про 27 вакансій, зазначила Валентина Бухало. Де шукатимуть роботу інші спеціалісти, наразі ніхто не знає.
Звернулися до депутатів і представники ДЮСШ ВФСТ «Колос» АПК України щодо вирішення питання додаткового фінансування. У Здолбунівському районі ця спортшкола працює понад тридцять років, і її вихованці, беззаперечно, мають багато досягнень. «То хто закрив «Колос»? – час від часу чулося у залі. Як роз’яснив заступник голови РДА Микола Орлов, жодних дій з боку РДА щодо припинення діяльності цієї громадської організації не було. Натомість у минулому році всім тренерам було запропоновано працевлаштуватися у районній ДЮСШ, а дітям - займатися на обладнанні районної ДЮСШ. Незважаючи на те, що обговорення питання було тривалим та бурхливим, у результаті депутати постановили підготувати звернення щодо ситуації з «Колосом» до РДА з вимогою надати на нього відповідь протягом 10 днів.

…а освітяни - отримувати надбавку

«По гроші» прийшли до депутатів і освітяни району. Представники ініціативної групи педагогів повідомили, що їх обурює невиплата надбавки за престижність праці, яку вони мали б отримувати на законних підставах. «Ми її заслужили», - кажуть вчителі і просять виплатити їм надбавку за рахунок перевиконання районного бюджету. Мовляв, у районі не відбувається оптимізація мережі освітніх закладів, а тим часом принцип фінансування «на одного учня» об­межує права тих навчальних закладів, які є самодостатніми і при цьому ще й мають суттєву економію. Натомість, згідно з бюджетним кодексом, «зекономлені» кошти з цих закладів передають у школи, де в класах по кілька учнів.
- Потрібно 10 мільйонів, щоб виплатити 20-відсоткове стимулювання вчителям району, - зазначив Володимир Нечипорук, переконуючи педагогів, що освітянська субвенція у районі розподіляється неупереджено.
Тому з виплатами коштів «за престижність» поки що нічого не прояснилося. Зате вже зараз зрозуміло: проб­лема оптимізації навчальних закладів району цього року постане дуже гостро.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry