Дбайливо запалювали свічки перед портретами героїв Майдану. Мовчали, плакали, молилися, слухали проникливі слова священика і знову втирали сльози. Згадували, наче рідних, тих, кого ніколи не знали особисто. Велично й щиро співали український гімн.
Так зворушливо здолбунівчани вшанували пам’ять воїнів Небесної Сотні. Двадцятого лютого на площі Героїв Майдану на громадську акцію «Хто бореться - той досягає», організовану Здолбунівським районним будинком культури, у скорботі зібралися ті, хто прагнув запалити свічку пам’яті та разом згадати полеглих за нашу свободу.


Панахиду за загиблими відправили священики Української Православної Церкви Київського Патріархату, греко-католицької та римо-католицької громад міста. А настоятель греко-католицького храму св. ап. Петра й Павла отець Іван закликав усіх завжди мати у душах образи загиблих лицарів Небесного Війська.

 


- Найбільшою цінністю для них була любов до Батьківщини. Вони стояли там, коли ми хвилювалися перед телевізорами… Стояли з закіптюженими обличчями, але зі світлими душами. І неправдою є те, що нічого не змінилося. Змінилося багато, але ще більше нам потрібно змінити. Й коли в кожного з нас у душі будуть присутніми образи полеглих хлопців, коли в кабінетах чиновників стоятимуть їхні фото, а не зображення президентів та прем’єрів, тоді у країні щось змінюватиметься. Їхня смерть - це початок відродження нашої держави. Бо ми маємо великих заступників на Небі, - зазначив отець Іван.


А здолбунівчани тим часом вервечкою несли квіти й свічечки до портретів героїв і дивилися просто в очі землякам, зображеним на мальованих полотнах. Ці портрети Геор­гія Арутюняна, Олександра Храпаченка, Валерія Опанасюка та Івана Городнюка, героїв Небесної Сот­ні, написав Андрій Шевчук з Богдашева. Два роки тому він теж стояв за правду на Майдані пліч-о-пліч з Валерієм Опанасюком. Ці полотна зможуть побачити відвідувачі Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею, до колекції якого їх передано.


Скорботний захід завершили палким декламуванням поезії та зворушливими співами. І сльозами, які до скону з’являтимуться у дні пам’яті на очах у кожного, хто усвідомлює, що покласти життя за країну - то є найвища жертва.
Марина СТЕПАНЮК.

 

* * * *
Вшанували героїв Революції Гідності й у селі Дермань Друга. Зокрема, священик Андрій Дуда відслужив у капличці УПЦ КП панахиду за загиблими на Майдані. А в публічно-шкільній бібліотеці відбулась година пам’яті «Реквієм Небесній Сотні».
Надія ВИСОЦЬКА,
завідуюча ПШБ с. Дермань Друга.

 

* * * *
Історія України мала багато трагічних періодів, коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинялися під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників. Події в Україні кінця 2013 – початку 2014 років сколихнули весь світ. На знак протесту проти непідписання асоціації між Україною та Євросоюзом на Майдан вийшла молодь. Згодом акції протесту відбулися по всій Україні. Тодішня влада замість того, щоб мирно врегулювати ситуацію, віддала злочинний наказ застосувати зброю і зробити «зачистку» Майдану. Події 18-20 лютого стали фінальним і найдраматичнішим етапом революції.
Справжні бої розгорталися в центрі Києва – на вулицях Інститутській, Грушевського, на Європейській площі, Майдані Незалежності, у Маріїнському парку. На очах у всього світу влада розстрілювала свій народ. Та люди не здавались... Так постала Небесна Сотня. І для нас є святим обов’язком гідно вшановувати Героїв, пам’ятати хто і за що гинув.
До Дня Героїв Небесної Сотні працівники Здолбунівської районної бібліотеки для дітей та юнацтва спільно з бібліотекарем місцевого вищого професійного училища залізничного транспорту провели урок мужності «Згадаймо сотню ту, що в небесах».

Ведучі нагадали присутнім - учням груп № 5 та № 9 ВПУЗТ - про трагічні події, що відбувалися в нашій країні два роки тому. Розповідь цю доповнювали кадри з документальних фільмів та кліпів, присвячених героям Небесної Сотні.
Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять усіх, хто поклав своє життя за кращу долю, незалежність і свободу єдиної України.
Наталія ШЕВЧУК,
провідний бібліотекар Здолбунівської РБДЮ.

 

* * * *
В актовій залі Мізоцької селищної ради 19 лютого провели вечір-реквієм «…І мовчки сотня непокорених героїв відходила у чисті небеса». Ведучі Надія Одарчук (художній керівник БК) та Оксана Пальчевська (завідуюча бібліотекою) ознайомили присутніх з історичною довідкою про початок і причини подій на Майдані. Відбулась також демонстрація документального фільму.
Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять невинно убієнних під час Революції Гідності, а також наших земляків - воїнів, які загинули в зоні АТО, Тараса Якимчука і Сергія Шолудька. Слова вдячності адресували присутні й мізочанам, які брали участь у Революції Гідності, - зводили барикади, готували «коктейлі Молотова», були у перших лавах в найстрашніші моменти.
У виконанні Ірини Панащук та Володимира Савчука прозвучала пісня «Білі лебеді». А вірш «Небесна Сотня» зачепив за живе кожну душу. Бажання усіх дітей жити в мирній Україні засвідчила пісня «Ми за мир», яку наприкінці заходу виконали Вікторія Гришутіна та Ігор Мислінчук.
Присутні також переглянули тематичну виставку «Їх буде пам’ятати Україна», яку представила Мізоцька міська бібліотека.
Надія ОВДІЮК,
директор Мізоцького будинку культури.

 

* * * *
Пам’ять героїв вшанували і в інших селах Здолбунівщини. В Уїздецькій ЗОШ І-ІІІ ст. педагоги спільно з працівниками Уїздецького сільського будинку культури організували захід до Дня Героїв Небесної Сотні «А сотню вже зустріли небеса». Під час нього звучали пісні у виконанні дитячого тріо у складі Катерини Шеретюк, Інни Костюк, Станіслава Ніколіна та вокального жіночого тріо «Вишнецвіт» Уїздецького СБК, лунали патріо­тичні вірші. Відбувся й перегляд мультимедійної презентації та уривків з фільму «Палаюча Зима». Усіх тих, хто поліг за краще життя на Майдані та на Сході країни, присутні вшанували Хвилиною мовчання.
Працівники культури
с. П’ятигори провели годину пам’яті та слави «100 хвилин мужності», пригадавши криваві події Революції Гідності.
У клубі с. Стеблівка відбулася бесіда-реквієм, присвячена героям Небесної Сотні «Небесна Сот­ня – то в серцях вогонь». Прозвучали поезії про Майдан та Революцію Гідності, гості переглянули книжкову виставку «В серцях і пам’яті народній», яку підготувала завідуюча бібліотекою Анжела Вільчик.
Вечір пам’яті відбувся і в приміщенні клубу
с. Ільпінь. На вшанування усіх героїв Майдану учасники дійства запалили свічки, вшанувавши також загиб­лого земляка - воїна АТО Романа Віднічука. А в Глинську працівники будинку культури організували перегляд документального фільму «Небесна Сотня» для дітей села.
Вечір пам’яті, який відвідали небайдужі жителі села, відбувся і в будинку культури Гільчі Другої. Серед гостей були і ті, хто перебував на Майдані Незалежності у Києві під час бурхливих подій, і ті, хто просто проникся почуттям вдячності людям, котрі поклали своє життя за свободу та краще майбуття прийдешніх поколінь. Ведучі Наталія Чекеренда та Олена Самолюк відтворили в пам’яті учасників заходу ті скорботні дні. Перед присутніми виступив учасник Революції Гідності з села Загребля Олег Гончарук. Вразив присутніх авторський вірш Юлії Доменюк «Присвята Небесній Сотні», який зворушливо продекламував її син Даниїл.
У Здовбицькому сільському будинку культури під час пам’ятного заходу «Герої не вмирають… Просто йдуть…», організованому працівниками зак­ладу, публічної шкільної бібліотеки та педагогами Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ст., також звучали зворушливі поезії та пісні. Перед присутніми виступив учасник Революції Гідності Юрій Пшеничний. Ведучі Ірина Мариніна та Михайло Хоменко налаштували присутніх на хвилю пам’яті та скорботи. А згодом гості переглянули відепрезентацію про події 2014 року на Майдані, яку надала завіду­юча публічною бібліотекою Марія Кравчук. Завершили дійство виконанням пісні Тараса Петриненка «Господи, помилуй нас».
За інформацією
Здолбунівського РБК.

Comments are now closed for this entry