Екологічне волонтерство, поширене у всьому світі, набуває дедалі більшої популярності й на теренах України. Так, минулих вихідних у Націо­нальному природному парку “Дермансько-Острозький” провели облік лісової фауни, до якого долучилися волонтери Всесвітнього фонду дикої природи (World Wildlife Fund), студенти, громадські активісти, вчителі й учні.
Захід організували для здійснення наукових досліджень, а саме - визначення видового складу, чисельності, місць проживання та територіального розміщення найпоширеніших видів ссавців. Облік тварин проводився загінним методом у лісах, що розташовані в заплаві річки Збитинка. В результаті вдалося отримати дані щодо чисельності багатьох видів, зокрема сарни європейської, кабана дикого, зайця сірого, лисиці, борсука та лося.


Крім того, для “обліковців” був проведений мозковий штурм на тему, що стосувалась проблем природно-заповідних територій і можливості залучення волонтерів до їх вирішення. В ході штурму йшлося й про перспективи подальшої співпраці між НПП та волонтерами.
Наступного дня для учасників обліку організували екскурсію історико-культурним заповідником “Острог” та вже традиційний майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок.
Загалом захід засвідчив, що у нашій країні є чимало людей, яким не байдуже до проблем охорони довкілля, готових допомагати природно-заповідним установам. У НПП “Дермансько-Острозький” планують і надалі організовувати й проводити не менш цікаві заходи. Долучитися до них може кожен.
Ольга БАЗАН,
провідний фахівець з рекреації
НПП “Дермансько-Острозький”.

Comments are now closed for this entry