Народні депутати від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко та Іван Кириленко зареєстрували проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу Украї­ни щодо зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджетів сіл, селищ та міст районного значення
(№ 3754).
За словами Вадима Івченка, необхідність цього законопроекту обумовлена як «поспішністю прийняття змін до Бюджетного кодексу України, так і відсутністю апробації норм і широкого обговорення його положень з представниками громад».
«Вважаю, що чинні положення Бюджетного кодексу України мають низку недоліків, які ускладнюють можливість фінансового забезпечення об’єктів соціально-культурної сфери, освіти, медичних зак­ладів і утримання органів місцевого самоврядування із бюджетів місцевого самоврядування», – пояснив він.


Розповідаючи про законопроект № 3754, народний депутат від «Батьківщини» зазначив, що ним вносяться зміни до низки статей Бюджетного кодексу України, згідно з якими уточнюються окремі норми кодексу, зокрема щодо розширення джерел формування доходів бюджетів сіл і селищ за рахунок запровадження розподілу податку на доходи фізичних осіб, що передбачатиме зарахування 25 % вказаного податку до сільських і селищних бюджетів.
Як зауважив Івченко, за чинного розподілу ПДФО бюджети місцевого самоврядування рівня села і селища залишаються майже повністю позбавленими фінансового ресурсу навіть на забезпечення утримання апаратів сільських і селищних рад.
Також відповідним документом запропоновано до об’єднання міст районного значення в територіальні громади, тимчасово привести доходи та видатки міст районного значення до доходів і видатків міст обласного значення із обмеженнями щодо видаткових повноважень, а саме – не передавати на фінансове забезпечення з міст районного значення ПТУ і технікуми, соціальний захист, медико-санітарну освіту.
«Прийняття зазначеного законопроекту дасть змогу підвищити фінансову самодостатність бюджетів сіл, селищ і міст районного значення», – зазначив Вадим Івченко.

Comments are now closed for this entry