В обласному центрі триває активне обговорення щодо перейменування вулиць, наз­ви яких потрібно змінити, аби дотриматися норм Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Загалом обов’язковій зміні підлягають назви 34 вулиць Рівного, ще кілька назв вулиць змінити рекомендовано.
Тож нещодавно відбулися експертні слухання, під час яких прозвучали різні думки. До прикладу, голова Рівненської обласної ради Володимир Ковальчук запропонував вшанувати екс-голову Рівненської облдержадміністрації Василя Червонія, назвавши одну з «комуністичних» вулиць його іменем. Пропонували назвати вулицю в Рівному і на честь співака Андрія Кузьменка.
Тож, якщо пропозиції, затверджені на експертних слуханнях, підтримають і депутати Рівненської міськради, в облцентрі з’являться вулиці Центральної Ради, Дулібська, Героїв АТО, Пластова, Івана Вишенського та навіть Олександра Музичка, відомого нашим землякам як Сашко Білий.


Щоправда поки що перелік нових назв існує лише на рівні пропозицій. До того ж далеко не всі рівняни погоджуються з тим, що «переназвати» потрібно усі вулиці зі згаданого списку. Дехто звертається до експертів з проханням залишити стару назву, мотивуючи це тим, що жителі вулиці до неї просто звикли. Проте існують і більш вмотивовані аргументи. Наприклад, чимало рівнян досі не можуть зрозуміти, чим «завинили» вчений-генетик Микола Вавилов, який помер у в’язниці НКВС, або один із засновників ракетобудування Костянтин Ціолковський. Тобто процесом перейменування задоволені далеко не всі.
Тим часом у Здолбунові про перейменування вулиць поки не йдеться. Єдиною пропозицією, яку нині висловлюють на рівні розмов, є зміна назви вулиці партизана Миколи Приходька. Більшість натхненників таких змін пропонують назвати цю вулицю на честь загиблого земляка Василя Жука. Утім, є й інші пропозиції. Як повідомили у Здолбунівській міській раді, ймовірно, що на честь загиблих воїнів вулиці називатимуть у новому мікрорайоні, де ділянки під забудову отримали вояки АТО. Вочевидь, такий підхід до вшанування наших героїв-земляків і є найлогічнішим.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry