Українська держава пройшла складний шлях від утворення Київської держави до незалежної суверенної, яка була проголошена в 1991 році. Цей шлях був важкий. Довгий час Україна була під владою іноземних держав. І тоді знаходилися люди, які хотіли визволити свою країну, зробити її незалежною. Мабуть, ніхто не уявляє собі України без Запорозької Січі. Тут витоки нашої державності, нашої вольниці і надії, нашої демократії. Ось звідки розливаються воля і козацтво на всю Україну.
Наші предки надихають нас утримувати розпочату ними справу. Тому на тематичному вечорі “Україно, Україно, славний край Козаччини!” , проведеного спільно з представниками районної бібліотеки для дітей та юнацтва О. М. Вальчук та Н. В. Шевчук в професійному ліцеї залізничного транспорту серед учнів 2-го курсу чергових по станції (кл. керівник Л. Й. Гигар та майстер виробничого навчання О. О. Ладчук), були згадані імена тих, хто не щадив своїх сил, досвіду і навіть життя за визволення України, насамперед гетьманів української держави.
На вечорі звучали козацькі пісні та вірші у виконанні учнів групи. Жваво пройшла вікторина “Козацькому роду – нема переводу”.
Тож любімо Україну, шануймо її історію і народ, борімося за відродження рідної мови. Хай кожен із нас добрими ділами стверджує, що козацькому роду нема переводу!
Інна ТРАЧУК,
бібліотекар Здолбунівського ПЛЗТ.

Comments are now closed for this entry