У Здолбунівській ЗОШ № 4 відкрили меморіальну дошку Андрієві Ярошенку

Того дня зранку лив дощ, та згодом хмари розійшлися і визирнуло сонце - неначе сама природа благословила тих, хто віддавав данину пам’яті відважному бійцеві Андрію Ярошенку. Коли почалися воєннні дії на Сході країни, він пішов у військо добровольцем, бо щиро вірив у нашу перемогу. Віддав за Україну найдорожче - своє життя. Андрій помер 11 червня цього року у зоні АТО під час виконання бойового завдання поблизу Авдіївки на Донеччині.
Двадцять восьмого грудня 2015 року на фасаді Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4, де свого часу навчався Андрій Ярошенко, відкрили пам’ятну дошку. Відкрили у день народження бійця.
На шкільному подвір’ї зібралося чимало небайдужих людей - мама та рідні воїна, його друзі, однокласники, побратими, учні та вчителі школи, голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, голова Здолбунівської райради Олег Дацюк і його заступник Олександр Бухало, народний депутат України Олександр Дехтярчук.


Зворушливими словами з повагою бійця згадували його близькі та друзі. Класний керівник Андрія Наталія Сітовська зазначила, що пишається своїм вихованцем. Вчителька з жалем говорила й про те, що боєць не прийде на чергову зустріч випуск­ників:
- Ще в юності Андрій прагнув змінити життя на краще. У 2012 році він балотувався на посаду міського голови Здолбунова. Тоді й подарував мені свою листівку з передвиборчою агітацією. Я її зберегла для майбутньої зустрічі випускників. Але не склалось. Хотілося б всім зачитати одну фразу з цієї листівки: «Це місто, яке дало мені життя, і я віддам йому найкраще». І справді, віддав задля миру у рідному Здолбунові найдорожче - життя.
У пам’ять про героя співали дует Ірини та Михайла Мельників, учні школи, читали вірші малюки та старшокласники.
Відкрили меморіальну дошку побратими Андрія Ярошенка Антон Українець та Валерій Багамедов. Усі присутні вшанували пам’ять бійця, поклавши квіти та лампадки біля меморіальної дошки, яку, за традицією, було освячено.
Наприкінці заходу директор навчального закладу Людмила Панасюк вручила учням школи, рідні яких проходять службу на Сході України, листівки-іконки, що слугуватимуть оберегами для бійців.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry