Місцеві підприємці цього тижня намагалися знайти спільну мову з представниками ПАТ «Рівнеобл­енерго». На запрошення Здолбунівської РДА на зустріч прибули заступник комерційного директора підприємства «Рівнеобленерго» Сергій Безсмертний, помічник голови правління Андрій Пермяков, а також голова Рівненського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Віктор Боденчук.
Стурбованість представників малого бізнесу стосується, на їхнє переконання, невмотивованих вимог з боку ПАТ «Рівнеобленерго». У цьому місяці підприємців шокували попередження про припинення подачі електроенергії у разі несплати ними авансових платежів, причому, значно більших, аніж це було досі. При цьому у рахунках обсяги лімітів на зимові місяці зазначені набагато вищі, ніж раніше.


- Ми згідні вносити стовідсоткову передоплату, - розповідає голова спілки підприємців Здолбунівського району Ярослав Бляшин. - Проте ще у 2013 році під час зустрічі з представниками ПАТ «Рівнеобленерго» домовилися, що сплачувати ми можемо кількома окремими платежами, але за умови обов’язкової попередньої оплати не менше, аніж 30 % від заявленого обсягу споживання. Ці умови зазначені у протоколі тієї зустрічі, хоч у договір їх і не внесли. Проте досі цього дотримувалися…
Цього місяця суми у графі з авансовими платежами суттєво зросли. Отже, виходить, що задля зручності підприємства-монополіста представники бізнесу змушені здійснювати суттєву перед­оплату. І при цьому ще й перебувати під гнітом ймовірного відключення. «Як можна відключити електроенергію, якщо є 10 тисяч гривень переплати?» - обурюються підприємці.
Відповідь представників енергопостачального підприємства була очікуваною: всі розрахунки за використану електроенергію здійснюються відповідно до умов договору про її постачання, і авансові платежі ним також передбачені.
- Населення, а це близько 60 % споживачів, поки що платить за фактом споживання, - зазначив Сергій Безсмертний. - Ще близько 25 % платників – це бюджетні та комунальні установи, які також зараз сплачують за фактично спожиту енергію, хоч орієнтовно у січні 2016-го ці правила будуть переглянуті. Отже, виходить, що зараз весь тягар лягає на підприємців.
Тим часом представник Антимонопольного комітету закликав підприємців звертатися до АМКУ з відповідними заявами, якщо вони вважають дії енергопостачальної компанії протиправними.
Конструктивна розмова під час зустрічі чергувалася з емоціями, адже для більшості підприємців нові умови є непосильними. У результаті зійшлися на тому, що підприємці офіційно звернуться до ПАТ «Рівнеобленерго» з проханням вирішити ситуацію. Наприклад, внести зміни до умов договору. Тож чекаємо на відповідь і уважно слідкуємо за тим, як розвиваються події.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry