Минулого тижня представники Аналітичного центру розвитку міста «ЗЕОН» провели прес-конференцію «Моніторинг якості надання адміністративних послуг та перспектив електронного урядування у Здолбунівському районі».
У заході взяли участь завідувач сектору «Центр надання адміністративних послуг» («ЦНАП») РДА Світлана Муляр, начальник Здолбунівського районного управління юстиції Наталія Орлова та директор Спасівської ПШБ Галина Кушнірук.
За словами Світлани Муляр, перші кроки до становлення системи надання адміністративних послуг в Україні були здійснені ще у 2005 році. Проте у Здолбунові вона з’явилася лише у 2013-му. Зараз ЦНАП надає 35 із 57 видів можливих послуг. Найбільше звернень від громадян надходить щодо земельних питань та майнових і речових прав.
Наталія Орлова розповіла, що у Здолбунівському районному управлінні юстиції існує відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, який надає відповідні послуги. Роботу з прийому громадян почали у 2012 році, а вже з жовт­ня 2015 року її активізували та удосконалили.


Досвідом щодо впровадження такої системи поділилась і директор Спасівської ПШБ Галина Кушнірук. Завдяки вільному доступу до мережі Інтернет у приміщенні бібліотеки відвіду­вачі можуть придбати залізничні квитки, різноманітні товари, замовити необхідні документи у районних державних органах, скористатися електронною поштою. Місцеві учні реєструються на ЗНО та пробне тестування.
Проект, який представили під час прес-конференції, спрямований на підвищення рівня електронної демократії та якості надання адміністративних послуг у Здолбунівському районі. У ході реалізації проекту разом з ЦНАП, дозвільним центром, що нині діє у його складі, та управлінням юстиції буде проведено моніторинг якості надання адміністративних послуг у Здолбунівському районі.
У потенційних центрах об’єднання громад (Здолбунівська міська рада, Мізоцька селищна, Здовбицька та Ступнівська сільські ради) буде проведено дослідження використання елементів електронного урядування та електронної демократії.
З цією метою активісти проведуть моніторинг веб-сайтів органів та установ, які надають адміністративні послуги, та сайтів органів місцевого самоврядування, аналізуватимуть місцеві нормативно-правові акти, здійснюватимуть моніторингові візити в муніципальні установи, подаватимуть інформаційні запити, проводитимуть опитування працівників ЦНАПу, управління юстиції та їхніх клієнтів.
За результатами моніторингу громадські активісти планують підготувати та оприлюднити аналітичний звіт щодо якості надання адміністративних послуг. Також буде створено для пересічних громадян перелік організацій, у яких можна буде безкоштовно отримати інформацію про адміністративні послуги, які надають у нашому районі, та виготовити інформаційний відеоролик.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry