Здолбунівщина взяла курс на енергозаощадже­ння. Цьогоріч до Здолбунівського району вдалося залучити кошти на влаштування вузлів обліку та регулювання споживання теплової енергії. Загальна вартість проектно-монтажних робіт становила 1002,4 тис. гривень, з яких
70 % (тобто 701,7 тис. грн.) виділили з обласного бюджету, а ще 300,7 тис. гривень залучили з місцевих бюджетів.
Нові лічильники встановили у районному будинку культури, міських ЗОШ № 1, № 3, № 4, № 7, дитячих зак­ладах «Ладоньки», «Дзвіночок», «Усмішка», також використали кошти на проведення капітального ремонту теплових мереж Копитківської ЗОШ I-III ст.


Про переваги нового лічильника обліку та регулювання споживання тепла розповіла директор ЗОШ I-III ст. № 3 Лариса Ковальчук.
- Готуй сани влітку – ці слова народної мудрості ми всі засвоїли давно, - розповідає Лариса Євгенівна. - Тому влітку було частково замінено старі батареї, встановлено нові вікна, нову систему опалення у спортивному залі, аби зима не застала зненацька. Та найбільшим нашим здобутком вважаємо влаштування вузла обліку та регулювання споживання теплової енергії. Сприяли нам у цій, як виявилося, не зовсім простій справі і голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук, і голова райдержадміністрації Сергій Кондрачук, і його засту­пник Леонід Власюк. Зрозуміло, що лічильник не є джерелом тепла, але нині ми вже по-іншому будемо його використовувати: розумно та економно. По-перше, є можливість бачити, скільки гігакалорій витрачено. По-друге, ми зможемо регулювати подачу тепла: не топити у канікулярні та вихідні дні, у нічний період, а також реагувати на значне зниження температури у морозні дні. По-третє, матимемо змогу раціонально використовувати кошти. Тож учням та вчителям буде тепло й затишно.
Лічильник регулює подачу тепла протягом дня автоматично. Зараз, коли діти вже повернулись з канікул, лічильник налаштований на інтенсивну подачу тепла з 8.00 до 19.00, далі подача тепла зменшується до 6.00, а дві години, з 6.00 до 8.00, інтенсивність знову збільшується, тож приміщення школи нагрівається, і вранці діти приходять вже до теп­лої школи.
До слова, у цьому навчальному закладі також завершують капітальний ремонт спортзалу, у чому допомагають і місцева влада, і благодійники – випускники закладу та батьки школярів.
Сектор інформаційного
забезпечення Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry