Організаційна сесія Здолбунівської міської ради, яка відбулася 5 листопада, засвідчила, що порозумітися новообраним депутатам буде нелегко.
Засідання розпочали з офіційного оголошення результатів виборів. Голова Здолбунівської міської виборчої комісії Олег Буздиган зачитав протокол про підсумки голосування, а депутати прийняли присягу, яку виголосив найстарший депутат цього скликання Анатолій Броніч, та отримали депутатські посвідчення.
Працювати міські обранці почали з напутніми словами від представників учасників АТО, які прийшли на засідання. Здолбунівчанин Петро Солтис закликав депутатів відстоювати інтереси громади та працювати чесно і в рамках чинного законодавства, а Сергій Пандрак з Рівного запевнив, що бійці завжди готові підтримати депутатів та допомагати їм у всьому.
Після щирих побажань депутати перейшли до вирішення організаційних питань. Міський голова Ігор Ольшевський запропонував порядок денний, згідно з яким передбачалося обрати секретаря міської ради, затвердити кількісний та персональний склад виконавчого комітету, встановити надбавку та преміювання міському голові та внести зміни до міського бюджету.
Необхідність обрання сек­ретаря міськради саме на цій сесії Ігор Ольшевський мотивував тим, що відкладати це рішення немає сенсу, оскільки міськрада повинна повноцінно працювати уже зараз. До того ж з кандидатурою на цю посаду він чітко визначився.


- Кандидатуру, згідно з регламентом, подає міський голова, а обирають депутати таємним голосуванням, - зазначив Ігор Ольшевський. - Я свою думку не зміню, тому пропоную на цю посаду Валентину Капітулу. Ми з нею пропрацювали разом сім років, вона досвідчена і знає свою справу. Візьміть хоча б її роботу з учасниками АТО…
Запропонував Ігор Ольшевський також затвердити на організаційній сесії кількісний та персональний склад виконкому, який був сформований в основному з керівників найбільших підприємств міста.
Однак вже перед обговоренням кандидатури секретаря міськради серед депутатського корпусу виникли певні непорозуміння. Зокрема депутат міськради Микола Орлов висловив думку, що чинний регламент міської ради не відповідає Закону України «Про місцеве самоврядування».
- Важливо, щоб з першої сесії ми увійшли у правильне і законне русло, - зазначив Микола Орлов. - Сьогодні ми почули, що кандидатуру сек­ретаря подає саме міський голова. Це правда, але є ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування», де йдеться про те, що кандидатуру секретаря може вносити на розгляд не менше, ніж половина депутатів загального складу ради, якщо кандидатура, яку подав міський голова, не отримала більшості.
Тож депутат запропонував нині сесію закрити, внести пропозиції до регламенту міської ради і на наступній сесії затвердити його нову редакцію, а вже тоді перейти до усіх питань, які потрібно розглянути.
Втім, голосування за кандидатуру секретаря Здолбунівської міської ради шостого скликання таки відбулося. Ним обрали Валентину Капітулу, яка отримала більшість голосів – 14. Щоправда голосування пройшло без участі депутатів від «БПП «Солідарність», об’єднання «Самопоміч» та Радикальної Партії Олега Ляшка. А згодом Микола Орлов заявив, що вважає, що сесія відбулася з порушеннями, тож має суттєві зауваження до відповідності регламенту законам України.
Проект рішення про персональний склад виконкому депутати не підтримали, тож питання розглядатимуть на наступному сесійному засіданні. Доти працюватиме старий склад виконавчого комітету.
Одноголосно затвердили депутати проект рішення щодо встановлення надбавки, порядку преміювання та надання матеріальної допомоги міському голові, а також зміни до міського бюджету. В останньому питанні зокрема йшлося про внесення до дохідної та видаткової частин кошторису субвенції на утримання дошкільних місцевих закладів, виділеної з районного бюджету.
У сесійному засіданні взяв участь і новообраний депутат Рівненської облради Володимир Ковальчук, який пообіцяв періодично брати участь у засіданнях міськради та у всьому допомагати депутатам. Пан Ковальчук запропонував на наступне засідання запросити керівників найбільших міських підприємств і провести своєрідну «інвентаризацію», щоб новообрані депутати мали змогу зрозуміти стан речей на кожному з них. На тому міські обранці і розійшлися.
Тож поки що говорити про злагодженість роботи новоспеченої міськради не доводиться. З іншого боку, може, саме так і має працювати демократична рада – без одностайного «одобрямсу»? От тільки хотілося б, щоб усі ті суперечки були максимально плідними і, як доречно зазначали вояки АТО, тільки задля блага громади, а не власних амбіцій. Тим паче що часу, щоб спрацюватися і залишити про свою діяльність добру згадку, у цього депутатського скликання є не так вже й багато.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry